Marián Greksa sa vzdal kandidatúry na post starostu Petržalky

Marián Greksa
Marián Greksa. Foto: archívne, SITA/Robert Tappert.

BRATISLAVA 31. októbra (WebNoviny.sk) – Bratislavský mestský poslanec Marián Greksa (nezávislý) sa vzdal kandidatúry na post starostu bratislavskej Petržalky.

Ako ďalej informoval agentúru SITA, čísla v prieskumoch nepustia a nechce rozbíjať potrebné hlasy. „Budem kandidovať iba na bratislavského mestského a petržalského miestneho poslanca,“ uviedol v stredu ráno vo svojom stanovisku Greksa.

Deväť kandidátov

O post starostu bratislavskej Petržalky sa tak bude v novembrových komunálnych voľbách uchádzať deväť kandidátov.

Sú to námestníčka bratislavského primátora Ľudmila Farkašovská (nezávislá) i vicestarosta Petržalky Ján Bučan (nezávislý). Starostami chcú byť aj bratislavskí mestskí poslanci Oliver Kríž (Mladá Petržalka), Elena Pätoprstá (Zmena zdola, demokratická únia Slovenska, OĽaNO) a Ján Hrčka (SaS, Sme rodina – Boris Kollár, KDH, NOVA, OKS).

Šéfkou mestskej časti by chcela byť aj bývalá hlavná dopravná inžinierka Bratislavy Táňa Kratochvílová (Progresívne Slovensko, Spolu – občianska demokracia). O kreslo starostu sa budú uchádzať aj aktivista Miroslav Dragun (nezávislý), krajský stranícky šéf Národnej koalície, novinár a občiansky aktivista Tomáš Szmrecsányi a právnik Marián Chmelár (Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko). Komunálne voľby budú v sobotu 10. novembra.

V minulých voľbách vyhral Bajan

Súčasný starosta bratislavskej Petržalky Vladimír Bajan nebude v novembrových komunálnych voľbách kandidovať za starostu tejto mestskej časti. Jednou z príčin je starostov zdravotný stav. Uchádzať sa však bude o kreslo bratislavského mestského poslanca.

V komunálnych voľbách v roku 2014 získal Vladimír Bajan 6 382 hlasov, volebná účasť v Petržalke dosiahla 28,35 percenta. V súčasnosti je Bajan petržalským starostom piatykrát a zároveň je aj poslancom bratislavského mestského i bratislavského krajského zastupiteľstva.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Boris KollárMarián GreksaMiroslav DragunVladimír Bajan