Martin Harich vydal svoj druhý album

Bez názvu
Celeste Buckingham a Martin Harich Foto: martyharich.blog.cz

BRATISLAVA 6. mája (WEBNOVINY) – SuperStarista Martin Harich dnes vydal svoj druhý album s názvom Nech.

Mladý hudobník nahrával od júna minulého roka v Prahe pod taktovkou Aleša Zenkla, ktorý je dvorným producentom Michala Hrůzu a Mira Žbirku.

Našli sme sa a sadli sme si ako muzikanti aj ako ľudia. Aleš ma za ten rok naučil mnoho o muzike, ale dodal mi aj kus jeho zdravého dospelého flegmatizmu,“ opísal Martin spoluprácu s Alešom.

Album obsahuje jedenásť piesní, na ktorých Harich spolupracoval s viacerými šikovnými hudobníkmi. Michal Hrůza dodal jednej z pesničiek tvrdší gitarový riff, trošku bluesovej nôty pridal gitarista Jerguš Oravec, za klavír si sadol Martinov najlepší kamarát Marek Masarik a nechýbal ani nežný ženský hlas v podaní Laury Belicovej. Druhý album sedemnásťročného speváka nesie názov Nech.

Nad názvom sme moc dlho nerozmýšľali, pretože tento názov úplne vystihuje obsah albumu, ale aj to aký je album odvážny,“ prezradil Martin Harich.

Prvým singlom z albumu bola Posledná pieseň a pred niekoľkými dňami sa dostal do slovenského éteru aj druhý singel s názvom Čakám čo sa stane, ku ktorému Harich stihol nakrútiť už aj videoklip. Po Prahe, Bratislave a Južnej Morave, kde vznikli predošlé klipy, sa tentoraz nakrúcalo v Tatrách. „Točili sme šialených 26 hodín nonstop a z natáčania sme šli rovno na koncert. Bol to šialený deň, ale teším sa výsledku,“ povedal Harich. Najväčší úspech malo nové video v TV Óčko, kde sa stalo najhranejším.

Mladý spevák pochádzajúci z Liptova sa zviditeľnil už ako 15-ročný v šou Česko Slovenská SuperStar, pričom ešte na jeseň toho roku vydal svoj prvý album Príbeh snov (2011). Harich od skončenia SuperStar takmer nepretržito vystupuje a najbližšie sa na Slovensku predstaví v Košiciach na dňoch Európy (10. mája), v okrese Galanta na Dni obce Gáň (18. mája) a v Poprade pri príležitosti Medzinárodného dňa detí (1. júna). Informácie pochádzajú od Veroniky Dvorskej z Universal Music a z webstránky www.martinharich.sk.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jerguš OravecMartin HarichMichal Hrůza