Martin Kližan postúpil v Petrohrade do štvrťfinále

Martin Kližan vs. Gastao Elias
Tenista Martin Kližan počas prvej dvojhry zápasu Slovensko - Portugalsko, 2. kolo play-off o zotrvanie v I. skupine euroafrickej zóny Davisovho pohára reprezentačných družstiev mužov. Bratislava, 14. september 2012. Foto: SITA/Marián Peiger

PETROHRAD 20. septembra (WEBNOVINY) – Slovenský tenista Martin Kližan zvíťazil vo štvrtkovom stretnutí osemfinálového 2. kola dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 St. Petersburg Open v ruskom Petrohrade (dotácia 410 850 USD, tvrdý povrch Play-It v hale) nad nenasadeným Talianom Simonem Bolellim za 70 minút 6:3, 6:3.

Dvadsaťtriročný Bratislavčan si počas celého duelu udržal svoje podanie a svojho súpera brejkol trikrát – dvakrát v prvom a raz v druhom sete.

Na postup premenil druhý mečbal. Súperom daviscupového reprezentanta SR v štvrťfinále bude Litovčan Ričardas Berankis, ktorý vo štvrtok vyradil Estónca Jürgena Zoppa.

Za účasť vo štvrťfinále si tretí nasadený hráč podujatia Kližan pripíše 45 bodov do príslušného rebríčka a dostane šek na 11 445 amerických dolárov.