Martin Kližan prehral v 1. kole vo Valencii s Johnsonom

Martin Kližan
Martin Kližan sa v 2. kole stretne s Jérémym Chardym, ktorého zdolal z troch vzájomných zápasov dvakrát a raz práve v 3. kole na US Open. Foto: SITA/AP

VALENCIA 28. októbra (WebNoviny.sk) – Slovenský tenista Martin Kližan prehral v stredajšom zápase 1. kola dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 Valencia Open v španielskej Valencii s rovnako nenasadeným Američanom Stevom Johnsonom v ich premiérovom vzájomnom súboji za 72 minút 3:6, 4:6.

V druhom sete nezužitkoval náskok 4:1 vrátane brejkbalu v šiestej hre. Dvadsaťpäťročný 33. muž svetového rebríčka Johnson po prieniku do minulotýždňového finále vo Viedni potvrdil, že stále má formu. Aj v osemfinálovom 2. kole ho čaká ľavácka výzva – domáci Feliciano López nasadený ako druhý.

Dvadsaťšesťročný Bratislavčan Kližan, 44. v renkingu, sa budúci týždeň predstaví na podujatí ATP World Tour Masters 1000 BNP Paribas v Paríži-Bercy a možno od 9. novembra na základe voľnej karty na bratislavskom challengeri ATP Peugeot Slovak Open.