Martin Kližan skončil v Brisbane, na víťazstvo nemal nárok

Martin Kližan
Martin Kližan vzal Dimitrovovi podanie dvakrát, čo na úspech nestačilo. Foto: SITA/AP

BRISBANE 9. januára (WEBNOVINY) – Slovenský tenista Martin Kližan prehral vo štvrťfinále dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 Suncorp Brisbane International v austrálskom Brisbane s nasadenou štvorkou, Bulharom Grigorom Dimitrovom, za 73 minút 3:6, 4:6.

Favorizovaný Bulhar zahral 7 es a využil 4 z 5 brejkových príležitostí, ktoré sa mu naskytli. Slovenský tenista vzal súperovi podanie dvakrát a to bolo na úspech málo.

Brisbane nie je jeho obľúbený turnaj

„Dimitrov bol dnes lepší hráč vo všetkom a zaslúžene vyhral. Keď brejknem v každom sete súpera raz, mal by som vyhrať. On ma však brejkol v oboch setoch dvakrát, a preto sa tešil on,“ komentoval Martin Kližan pre agentúru SITA.

„Rýchly povrch v Brisbane určite viac vyhovoval Dimitrovovi ako mne. Nedalo sa ísť ani poriadne do výmien. On vie na tom hrať, dobre to naráža, a vie z toho vyťažiť body. Nemal som nárok dnes zvíťaziť. Navyše, Brisbane nie je môj obľúbený turnaj, preto beriem štvrťfinále na úvod sezóny ako dobrý výsledok,“ dodal Kližan.

Kližan už od začiatku zaostával

Kližan (34. v rebríčku ATP) v prvom vzájomnom zápase proti jedenástemu hráčovi renkingu Dimitrovovi od začiatku zaostával v skóre. V prvom sete prehrával v úvode 0:3 a hoci znížil na 2:3, svoje podanie odovzdal ešte raz v šiestom geme a napokon z troch setbalov prehral úvodné dejstvo 3:6.

V druhom sete sa 23-ročný Bulhar odpútal na 4:1, Slovák potom jeden brejk zmazal a znížil na 3:4, ale Dimitrov si už koncovku postrážil. Za stavu 5:4 čistou hrou pri svojom podaní rozhodol o svojom postupe do semifinále. Tam bude jeho súperom víťaz súboja Roger Federer (Švaj.-1) – James Duckworth (Aus.).

Zverenec Martina Damma Kližan si z Brisbane odnáša šek na 12 990 USD a 45 bodov do rebríčka. V areáli Queensland Tennis Centre zdolal dvoch hráčov – Rakúšana Jürgena Melzera aj nasadenú sedmičku, Ukrajinca Alexandra Dolgopolova, ktorému odvrátil 6 mečbalov. Výrazne prospel svojej ambícii dostať sa medzi 32 nasadených na úvodnom grandslamovom podujatí sezóny Australian Open v Melbourne (19. januára – 1. februára).