Martin Kližan v Montreale vypadol, urobil veľa chýb

Martin Kližan
Martin Kližan Foto: SITA/AP

MONTREAL 7. augusta (WEBNOVINY) – Slovenský tenista Martin Kližan skončil účinkovanie na turnaji Rogers Cup v kanadskom Montreale v druhom kole, v ktorom za 85 minút prehral s Francúzom Richardom Gasquetom 3:6, 2:6.

Kližan v zápase urobil veľa nevynútených chýb (28). Turnajová sedmička z Francúzska ťažila z hry na sieti, kam sa často vyberala.

Aj keď Kližan zahral o päť víťazných úderov viac ako jeho súper, na víťazstvo to nestačilo.

V prvom sete stratil podanie za stavu 3:4 a Gasquet si už výhodu nenechal vziať. V druhom sete neuspel Kližan pri vlastnom servise v piatej a siedmej hre.

Dvadsaťštyriročný Bratislavčan Kližan, momentálne 40. vo svetovom rebríčku, sa s Gasquetom stretol prvýkrát v kariére. Obaja sú niekdajší lídri juniorského počítačového poradia ITF a víťazi súťaže chlapcov na parížskom antukovom grandslamovom Roland Garros: Francúz sa radoval v sezóne 2002, Slovák v roku 2006. Kližan si v Montreale za účasť v 2. kole vybojoval 45 bodov do rebríčka ATP a prémiu 18 800 USD.