Martin Kližan v Umagu mieri do finále štvorhry

Martin Kližan
Martin Kližan Foto: SITA/AP

UMAG 26. júla (WEBNOVINY) – Slovenský tenista Martin Kližan a Španiel David Marrero zvíťazili v piatkovom stretnutí semifinále štvorhry na turnaji ATP World Tour 250 Vegeta Croatia Open v chorvátskom Umagu (dotácia 467 800 eur, antuka vonku) nad nemeckou dvojicou Andre Begemann, Martin Emmrich za 77 minút 6:3, 7:6 (1).

Dvadsaťštyriročný Bratislavčan a o deväť rokov starší rodák z Kanárskych ostrovov majú istotu 150 bodov do príslušného rebríčka a spoločného šeku na 11 830 eur.

V deblovom finále sa Martin Kližan predstaví premiérovo na okruhu. Súperi pre nenasadený slovensko-španielsky pár vzídu z duelu Carlos Berlocq, Horeacio Zeballos (Arg.) – Nicholas Monroe, Simon Stadler (USA/Nem.-3).

Štvorhra – semifinále:

Martin Kližan, David Marrero (SR/Šp.) – Andre Begemann, Martin Emmrich (Nem.-2) 6:3, 7:6 (1) za 77 minút

Martin Kližan nasadený ako šiesty prehral v piatkovom stretnutí štvrťfinále dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 Vegeta Croatia Open v chorvátskom Umagu (dotácia 467 800 eur, antuka vonku) s Talianom Fabiom Fogninim za 71 minút 4:6, 2:6.

Bratislavčan získal 45 bodov do príslušného rebríčka a šek na 12 040 eur. Predtým bol Kližan naposledy vo štvrťfinále ešte v apríli v marockej Casablance, vtedy sa prebojoval až do semifinále.

Fognini zaznamenal už dvanásty triumf v rade, keď pred Umagom sa stal singlovým víťazom v Hamburgu aj Stuttgarte.