Martin Kližan zbabral zápas so Seppim, v Paríži vypadol

Seppi

PARÍŽ 29. októbra (WEBNOVINY) –

Dvojhra – 1. kolo:

Andreas Seppi (Tal.) – Martin Kližan (SR) 6:2, 2:6, 7:6 (5) za 110 minút

Slovenský tenista Martin Kližan prehral v pondelňajšom zápase 1. kola dvojhry na turnaji ATP World Tour Masters 1000 BNP Paribas v hale Palais Omnisports v Paríži-Bercy s takisto nenasadeným Talianom Andreasom Seppim za 110 minút 2:6, 6:2, 6:7 (5).

Mal manko 2:6, 0:1 a 0:40 na príjme, ale aj viedol 5:2 v rozhodujúcom sete na gemy a potom aj na body v tajbrejku (dokonca s dvojitým minibrejkom).

Favorizovaný súper nastrieľal tucet es, Kližan päť, urobil však rovnaký počet dvojchýb.

V úvodnej časti Slovák viedol 2:1, odvtedy však stratil 6 gemov za sebou, servis na začiatku druhého setu zo 40:0.

V druhom dejstve však napokon dosiahol priebežný obrat na 4:1 a pridal brejk v ôsmej hre, v ktorej zužitkoval druhý setbal.

V rozhodujúcom sete Kližan prerazil podanie 28-ročného 22. hráča hodnotenia Seppiho na 2:0 , keď Talian premrhal náskok 30:0. Slovák hladko potvrdil únik (3:0), čo znamenalo piaty získaný gem za sebou.

V nasledujúcich dvoch hrách pri vlastnom servise pustil dovedna iba jeden fiftín, ale nezvládol podávanie na triumf.

Pod ťarchou brejkbalu urobil dvojchybu – 4:5 a čoskoro aj 5:5. V neskoršom tajbrejku Kližan dosiahol minibrejk na 2:1 a posunul skóre na 4:1.

Navyše, sľubne získal protivníkov servis aj na 5:2, lenže následne si prehral obe svoje podania.

Seppi bol neochvejný, zavŕšil obrat na 6:5 a príjem a zužitkoval premiérový mečbal. Zverenec Karola Kučeru Kližan, momentálne 29. vo svetovom rebríčku, čo je jeho nový osobný rekord, si odnáša 10 bodov do renkingu a 8885 eur.

Pre 23-ročného Bratislavčana Kližana išlo o druhý štart v kariére na „tisícovej“ úrovni. Pri nedávnom debute v Šanghaji zdolal v 1. kole Brazílčana Thomaza Bellucciho, v 2. kole nestačil na Chorváta Marina Čiliča.