Martin Škrtel skóroval hlavou, Liverpool hladko vyhral

Martin škrtel
Slovenský futbalista Martin Škrtel sa teší z gólu počas osemfinále anglického FA Cup-u. Foto: SITA/AP

LIVERPOOL 19. februára (WEBNOVINY) – Slovenský futbalový reprezentant Martin Škrtel skóroval v nedeľňajšom zápase 5. kola anglického FA Cup-u, v ktorom jeho FC Liverpool na domácej pôde zdolal Brighton & Hove Albion hladko 6:1.

Dvadsaťsedemročný rodák z Handlovej sa presadil už v 5. min, keď po rohu Stevena Gerrarda stojac na bližšej žrdi hlavou prekonal krajana v bránke hostí Petra Brezovana.

Pre Škrtela išlo o šiesty gól v drese „The Reds“, hráčom LFC je od januára 2008 a odohral zaň už 158 súťažných zápasov. V aktuálnej sezóne sa gólovo presadil už tretíkrát, naposledy sa mu to podarilo 18. decembra v ligovom zápase na ihrisku Aston Villy (2:0).

Za hostí vyrovnal v 17. min Kazenga Lua Lua, v závere prvého polčasu si však Bridcutt strelil vlastenca. V 57. min zvýšil náskok favorita Andy Carroll a Bridcutt v záverečnej dvadsaťminútovke druhým vlastný gólom potvrdil, že v nedeľu nemal svoj deň.

Nezvyčajný „hetrik vlastných gólov“ skompletizoval hosťujúci Dunk v 75. min a o desať minút neskôr uzavrel bohatý gólový účet stretnutia Luis Suárez na 6:1. Uruguajčanovi neumožnil skórovať už v 80. min Brezovan, ktorý kryl jeho strelu z pokutového kopu.

Liverpool sa vo štvrťfinále stretne s ďalším účastníkom Premier League Stoke City. Duel je na programe 17. marca na liverpoolskom Anfielde. Škrtela a spol. čaká 26. februára finále Carling Cup-u, v ktorom si na Wembley zmerajú sily s druholigovým Cardiff City. Vo waleskom tíme pôsobí kapitán slovenského národného výberu do 21 rokov Filip Kiss.

Výsledky:

FC Liverpool – Brighton & Hove Albion 6:1 (2:1) – do štvrťfinále postúpil Liverpool

Góly: 5. ŠKRTEL, 44. a 71. Bridcutt (vlastné), 57. Carroll, 75. Dunk (vlastný), 85. L. Suárez – 17. K. Lua Lua

Martin Škrtel (Liverpool) odohral celý zápas a skóroval – Peter Brezovan (Brighton) odchytal celé stretnutie