Martin Straňovský získal prvú trofej v drese FC Barcelona

Stranovsky
Martin Straňovský (vľavo) Foto: facebook.com

DOBOJ 27. augusta (WEBNOVINY) – Slovenský hádzanársky reprezentant Martin Straňovský získal prvú trorfej v drese FC Barcelona Intersport.

Dvadsaťšesťročný krídelník triumfoval so spoluhráčmi na 44. ročníku kvalitne obsadeného medzinárodného Turnaja majstrov v Doboji v Bosne a Hercegovine.

Barcelončania si vo finále podujatia poradili s ďalším španielskym tímom Reale Ademar León 32:26 (14:12). Novozámocký odchovanec zaťažil konto družstva, z ktorého prestúpil do katalánskeho veľkoklubu, dvoma gólmi.

„Barca“ obhájila prvenstvo z vlaňajška, keď v Doboji štartoval aj slovenský šampión Tatran Prešov (skončil 6.). Tretie miesto obsadili Čechovskí Medvedi, ktorých brankárom je opora slovenskej reprezentácie Richard Štochl.

Ruské družstvo si v súboji o konečné umiestnenie poradilo 30:24 s maďarským Pickom Szeged, ktorého hráčmi sú kanonier František Šulc ml. a brankár Michal Tóth ml.