Martin zosmiešnil Piešťany, Nitra si poradila s Popradom

Hokejisi Nitry si poradili s Popradom
Henrich Ručkay z HK Nitra (v strede), Ľubomír Malina (vľavo) a brankár Matúš Kostúr (vpravo) z HK Poprad počas 46. kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2014/2015 medzi HK Nitra - HK Poprad. Nitra, 3. február 2015. Foto: SITA/Martin Havran

NITRA 3. februára (WEBNOVINY) – Hokejisti Nitry zvíťazili v utorkovej dohrávke 46. kola Tipsport extraligy 2014/2015 doma nad Popradom hladko 3:0 a v tabuľke sa dostali už na tretie miesto, práve pred Poprad i Zvolen.

Zverenci trénera Antonína Stavjaňu dali v každej tretine jeden gól – v prvých dvoch skóroval Juraj štefanka, v tretej Jakub Ručkay. Popradčania v tejto sezóne pod Zoborom nezískali ani bod.

Obrazom: Hokejisti Nitry si poradili s Popradom

HK Nitra – HK Poprad 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 6. J. Štefanka (Lelkeš, Lukáš Novák), 23. J. Štefanka (Lelkeš, Kuzma), 43. J. Ručkay (Marek Slovák, Pupák)

Vylúčení: 3:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, M. Novák – Junek, Šefčík, 2164 divákov

Nitra: Lakosil – Nádašdi, Ordzovenský, Kuzma, Milo, E. Bednár, Mezei, Bačik, Michal Novák – H. Ručkay, Stümpel, Tománek – Lelkeš, J. Štefanka, Lukáš Novák – Š. Novotný, Marek Slovák, J. Ručkay – Pupák, Bajtek

Poprad: Kostúr – Kurali, R. Suchý, Dinda, Fabian, D. Brejčák, Kasík, Malina – Bartečko, Paukovček, T. Sýkora – Kroták, S. Takáč, Paločko – Gríger, Štals, Hvila – Štrauch, Boltun, Matis

Hokejisti Martina zvládli dôležitý extraligový duel na ľade Piešťan, keď triumfoval u súpera vysoko 7:1.

Základ víťazstva položili Martinčania už v I. tretine, ktorú vyhrali 3:0. V ďalšom priebehu náskok postupne zvyšovali až na konečný rozdiel šiestich gólov. Jedným presným zásahom a troma asistenciami sa na triumfe hostí podieľal Jaroslav Markovič.

V extraligovej tabuľke je Martin na 7. mieste, náskok pred Piešťanmi na 8. pozícii zvýšilo mužstvo z Turca už na 7 bodov.

ŠHK 37 Piešťany – MHC Mountfield Martin 1:7 (0:3, 1:2, 0:2)

Góly: 34. Holovič – 4. Galamboš (Markovič, Smrek), 18. Podzinš (Zucker, I. Ďatelinka), 20. Važan (Markovič, Matejka), 35. Fujerík (T. Török, I. Ďatelinka), 40. Važan (Zucker, Galamboš), 41. Markovič (Smrek), 47. T. Varga (Markovič, Fujerík)

Vylúčení: 3:6 na 2 min, navyše: Rais 5+DKZ za podrazenie a Petráš (obaja Piešťany) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Lauff – Sčensný, Rovenský, 921 divákov

Piešťany: Šúrek – Drgoň, Brňák, Kotaška, Rais, Jaborník, Leppänen, R. Konečný, Bučka – Haring, Peško, Petráš – T. Klempa, Holovič, Stupka – Kutálek, Pašek, B. Rapáč – Vaculín, Mišura, Románek

Martin: J. Čech – Matejka, Smrek, Dlouhý, I. Ďatelinka, Brcko, Lojek, Dvořák, Kolba – Važan, Galamboš, Markovič – Podzinš, J. Svoboda, Zucker – T. Varga, Fujerík, T. Török – O. Jokeľ, Dírer, A. Themár

Tabuľka slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2014/2015 po utorkových dohrávkach 46. kola:

HK Orange 20 20 1 0 2 0 0 17 29:68 7

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.