Mäso z chorých kráv z Poľska sa dostalo na Slovensko, mohlo sa objaviť v týchto troch prevádzkach

Mäso
Foto: ilustračné, Thinkstock

BRATISLAVA 30. januára (WebNoviny.sk) – Štátna veterinárna a potravinová správa (ŠVPS SR) na svojej internetovej stránke informovala, že mäso z chorých kráv z Poľska sa dostalo na Slovensko. Informovala aj o troch prevádzkach, do ktorých mohlo byť dodané.

Štátna veterinárna a potravinová správa dostala oznámenie, že hovädzie mäso bolo dodané do troch prevádzok v Slovenskej republike: Cimbalak s.r.o, Bardejov, Marek Kazimir – MK FOOD, Gaboltov a Ladislav Cabai Bidovce. Príslušné regionálne veterinárne a potravinové správy vykonajú úradné kontroly v týchto prevádzkarniach,“ píše sa na stránke ŠVPS SR.

Poľskí novinári sa podľa webového portálu nasvidiek.sk infiltrovali do prevádzky bitúnku v meste Lodž a natočili škandalózne zábery. Na nočnej zmene, kde nebol prítomný veterinár, privážali na bitúnok choré zvieratá, takzvané „ležiaky“. Väčšina z nich ani nedokázala stáť na nohách. Mnohé z nich mali zranenia končatín, či chrbtice, no výnimkou neboli ani zvieratá s nádormi a vážnymi infekciami. Tie museli pracovníci bitúnku vyrezať.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marek Kažimír
Firmy a inštitúcie ŠVPS Štátna veterinárna a potravinová správa SR