Matej Beňuš obsadil v pretekoch Svetového pohára vo vodnom slalome v Prahe skvelé druhé miesto

Matej Beňuš
Slovenský vodný slalomár Matej Beňuš. Foto: archívne, SITA/Peter Brichta
  • aktualizované 10. júna 15:54

Slovenský reprezentant Matej Benuš obsadil skvelé 2. miesto v sobotňajšej súťaži kanoistov na pretekoch Svetového pohára vo vodnom slalome v Prahe-Troji.

Vo finále, do ktorého postúpil z predpoludňajšieho semifinále vďaka piatemu najlepšiemu času, predviedol výbornú jazdu a tá mu napokon vyniesla umiestnenie na stupňoch víťazov.

Priebežný líder Svetového pohára

Pred 35-ročným strieborným medailistom z OH 2016 v Riu de Janeiro sa v českej metropole umiestnil akurát prvý Slovinec Benjamin Savšek, za ktorým Beňuš zaostal o 3,61 s. Na tretej priečke skončil Francúz Jules Bernardet (+5,25 s).

„Za mňa maximálna spokojnosť,“ povedal Matej Beňuš v cieli po finálovej jazde podľa webu canoe.sk.

„Zašiel som vynikajúci čas, no zároveň som vedel, že som mal v jazde rezervy a na štarte boli ešte dvaja – traja rýchli pretekári. Keď som prišiel do cieľa, vedel som, že z toho medaila bude. Je opäť strieborná. Už sa mi aj deti smejú, že som zase druhý,“ zavtipkoval Beňuš, ktorý je po dvoch kolách priebežným lídrom Svetového pohára.

„Nie je to momentálne podstatné, lebo sezóna je dlhá. Sústredím sa na každé preteky samostatne a idem krok po kroku. Najbližšie to bude tretie kolo Svetového pohára v slovinskom Tacene.“

Paňková skončila šiesta

Medzi kanoistkami sa z triumfu radovala fenomenálna Austrálčanka Jessica Foxová. Slovenke Zuzane Paňkovej sa vo finále ušla konečná 6. pozícia s mankom 7,47 s na víťazku.

Soňa Stanovská obsadila v semifinále 27. priečku a neprebojovala sa do finálovej desiatky. V mužskej kategórii podobne dopadol Marko Mirgorodský. Klasifikovali ho na 13. priečke a nebyť dotyku na 15. bránke, skončil by v semifinále piaty tesne pred šiestym Beňušom.