MATOVIČ: Obyčajným ľuďom sa vyhráža jedna z vládnych strán

Matovič
Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 18. júla (WEBNOVINY) – Skupina poslancov zo združenia Obyčajní ľudia pre sľub zverejniť zoznam politických nominantov čelí vyhrážkam jednej z vládnych strán. Ako dnes na tlačovej besede povedal líder Obyčajných ľudí Igor Matovič, táto strana pohrozila, že podporí hromadné žaloby nominantov na Obyčajných ľudí. Povedať, ktorá strana za vyhrážkami stojí, Matovič odmietol.

Koalícia potláča „brutálnu“ korupciu, hovorí Matovič

Matovič zároveň vyjadril želanie zverejniť zoznam ešte pred riadnou septembrovou schôdzou parlamentu. „Ak nie, prijmem osobnú zodpovednosť,“ zaviazal sa. Politické nominácie Matovič považuje za korupčné správanie, ktoré organizujú politické strany či už vo vláde Roberta Fica alebo Ivety Radičovej. „Túto časť korupcie prevádzkujú všetci a chcú nám nahovoriť, že je to normálne,“ poznamenal. Matovič si však myslí, že súčasná koalícia sa usiluje potlačiť „brutálnu“ korupciu, ktorá podľa neho existovala počas predchádzajúcej vlády.

Bývalý člen klubu SaS a dnes nezávislý poslanec odlíšil nominácie do štátnych podnikov od toho, akým spôsobom obsadil štyri miesta na kandidátke SaS, ktoré mu pripadli na základe dohody s touto stranou. Zásadný rozdiel vidí v tom, že poslancov si do parlamentu ľudia sami zvolili preferenčnými hlasmi. „Nikto v parlamente nemá legálnejší mandát, aby tam bol, ako ľudia, ktorí sa prekrúžkovali z posledných miest na kandidátke,“ podčiarkol.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor Matovič
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti