Mečiar po hádke nakoniec nebude v parlamentných voľbách kandidovať

Vladimír Mečiar
Vladimír Mečiar Foto: archívne, SITA/Nina Bednáriková

Bývalý viacnásobný premiér a predseda Hnutia za demokratické Slovensko Vladimír Mečiar v nadchádzajúcich parlamentných voľbách kandidovať nebude.

Jeho návrat do politiky bol zahlásený koncom októbra a do volieb mal ísť na kandidátke Slovenskej ligy. Za ňou stojí aj jeho bývalý dlhoročný spolupracovník a predseda poslaneckého klubu HZDS Tibor Cabaj.

Kandidátka sa mala podať dnes

Zdroj oboznámený so situáciou webnoviny.sk informoval, že kandidátku mala strana podávať dnes popoludní.

V poslednej chvíli ale údajne Mečiar oznámil, že kandidovať nebude. Malo sa tak stať pre nezhody v samotnej strane o spôsobe kandidatúry vo voľbách.

Jeho rozhodnutie bude mať pravdepodobne za následok, že Slovenská liga sa prakticky rozpadne. Viacerí jej členovia z celého Slovenska sa po takomto vývoji udalostí rozhodli Ligu opustiť.

Vláda s problémami

Vladimír Mečiar bol v 90. rokoch tri krát predsedom vlády SR. Stál pri vzniku Slovenskej republiky v roku 1993. Svojou politikou však spôsobil problémy pri európskej integrácii Slovenska, za čo si vyslúžil niekoľko demaršov medzinárodného spoločenstva.

Posledný krát bol ako predseda HZDS koaličným partnerom Ficovej vlády v rokoch 2006-2010. Predsedom HZDS bol od jeho založenia v roku 1991 až do roku 2013. Dva krát neúspešne kandidoval na funkciu prezidenta SR.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Robert FicoTibor CabajVladimír Mečiar
Firmy a inštitúcie ĽS-HZDS Ľudová strana – Hnutie za demokratické SlovenskoSlovenská ligaVláda SR