Medzi aktivitami saleziánov je Štefanská zábava

Štefanská zábava

PREŠOV 25. decembra (WEBNOVINY) – Saleziáni Don Bosca v Prešove pripravujú počas vianočných sviatkov tradičnú Štefanskú zábavu, pre mladších žiakov Silvestrovskú teen akciu a na kraji nového roka sa chystajú aj na lyžovačku na Jahodnú. Najväčšiu účasť okolo 350 hostí očakávajú na Štefanskej zábave, ktorú organizujú vo veľkom štýle v prešovskej Mestskej športovej hale na ulici Jána Pavla II. Štefanská zábava má u prešovských saleziánov asi desaťročnú tradíciu, organizujú ju prakticky od vzniku strediska. Najprv išlo o podujatie v úzkom kruhu animátorov, neskôr pozývali aj rodičov svojich zverencov, asi päť rokov si na túto akciu prenajímajú najväčšie priestory v meste – športovú halu.

Na tanečnú zábavu v réžii saleziánov prichádzajú nielen aktívni členovia, ale aj sympatizanti tohto hnutia z Prešova a blízkeho okolia. Program začína o 19:00, tento rok bude chudobnejší v tom zmysle, že živé kapely nahradí diskotéka. Jeden z organizátorov Michal Timko verí, že na intenzite zábavy to neuberie. Dobrým zvykom býva, že na Štefanskú zábavu prídu aj koledníci s programom, s ktorým počas dňa navštevujú prešovské rodiny. Podujatie je určené pre hostí nad 17 rokov. Okrem tanca sa mládež môže zabaviť aj pri zábavných súťažiach, rivalmi sú buď jednotlivci, alebo proti sebe bojujú menšie tímy. Príprava podujatia je na dobrovoľníkoch. Ako uviedol Timko, nebude chýbať ani tombola.

Saleziáni pripravili aj silvestrovskú oslavu pre kategóriu tinedžérov na Obecnom úrade v Záborskom pri Prešove. Určená je pre komunitu detí, ktoré navštevujú saleziánske krúžky vo veku deviatakov až druhákov na strednej škole. Organizátori im predpísali štýlové oblečenie, chlapci si musia zobrať na seba kravatu, dievčatá majú prísť v sukni. Na mládež budú dohliadať animátori voľného času. Saleziáni sa začiatkom roka chystajú aj na spoločnú lyžovačku na Jahodnú. Ako informovala agentúru SITA saleziánka Zuzana Rákošová, bude ich určite okolo 30.

SITA

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Saleziáni dona Bosca