Medzi kajakárkami triumfovala v Čunove Rakúšanka K

ČUNOVO 16. augusta (WEBNOVINY) – V K1 žien na pretekoch Autopolis Slovak Open ICF Ranking Series vo vodnom slalome v Čunove triumfovala Rakúšanka Corinna Kuhnleová. Napriek tomu, že vo finálovej jazde si dvakrát „ťukla“ a k dosiahnutému času jej rozhodcovia pripočítali štyri trestné sekundy, o 84 stotín sekundy zdolala Slovenku Janu Dukátovú, ktorá predtým suverénne dominovala v semifinále.

„Pre mňa bolo v týchto pretekoch najťažšie dostať sa opäť do súťažného tempa, lebo posledné štyri týždne som sa venovala príprave na tichej vode. Práve preorientovať sa z tréningového programu do pretekárskeho bolo pre mňa v Čunove náročné,“ tvrdila po pretekoch ženského kajaku bývalá majsterka sveta z roku 2006 Jana Dukátová, ktorá v Čunove skončila druhá. „Corinna Kuhnleová opäť dokázala, že je výborná pretekárka. V tohtoročnom svetovom pohári skončila hneď za mnou na druhom mieste. Teraz sme si pozície na stupni víťazov vymenili,“ dodala Dukátová.

Bronz si z Čunova odváža Katrina Lawrenceová z Austrálie. V desaťčlennom finále boli aj ďalšie dve slovenské slalomárky. Elena Kaliská obsadila 6. miesto, Gabriele Stacherovej patrila priečka hneď za ňou – skončila siedma.

Výsledky semifinále K1 žien:

1. Corinna Kuhnleová (Rak.) 109,23 (4 trestné sekundy), 2. Jana Dukátová (SR) 110,07 2), 3. Katrina Lawrenceová (Austr.) 110,71, 4. Fiona Pennieová (V.Brit.) 113,13 (2), 5. Kateřina Kudějová (ČR) 114,54 (0), 6. Elena Kaliská (SR) 114,66 (0), 7. Gabriela Stacherová (SR) 116,06 (0), 8. Rosalyn Lawrenceová (Austr.) 124,46 (2), 9. Kateřina Hošková (ČR) 164,62 (52), 10. Marie Řihošková (ČR) 164,74 (52)

do finále nepostúpila: 12. Dana Beňušová (SR) 120,97 (4)