Na pád mosta v Janove reagovali Kiska, Pellegrini aj Danko. Do Talianska poslali sústrastné telegramy

Taliansko, Janov
Pád diaľničného mosta v Janove si vyžiadal desiatky obetí, zranených aj nezvestných. 15. august 2018 Foto: SITA/AP
  • aktualizované 15. augusta, 12:30

BRATISLAVA 15. augusta (WebNoviny.sk) – V súvislosti s tragickým pádom mosta v talianskom meste Janov poslali prezident a premiér Slovenskej republiky svojim talianskym partnerom sústrastné telegramy.

Ako agentúru SITA informoval Martin Lipták z tlačového oddelenia Kancelárie prezidenta SR, prezident Andrej Kiska poslal v utorok 14. augusta sústrastný telegram prezidentovi Talianskej republiky Sergiovi Mattarellovi, v ktorom píše, že s hlbokým zármutkom prijal správu o tragickom nešťastí v Janove.

Zraneným praje skoré uzdravenie

V kondolenčnom telegrame po tragédii, pri ktorej prišli o život desiatky ľudí a mnohí ďalší utrpeli zranenia, ďalej Kiska v mene občanov Slovenskej republiky, ako aj v mene svojom, vyjadruje prezidentovi Talianska, rodinám a blízkym obetí úprimnú sústrasť a zraneným praje skoré uzdravenie.

Predseda vlády SR Peter Pellegrini poslal sústrastný telegram svojmu talianskemu kolegovi, predsedovi vlády Talianskej republiky Giuseppe Contemu.

„Talianskemu ľudu i pozostalým obetí tejto tragédie chcem vyjadriť hlbokú a úprimnú sústrasť,“ napísal v liste slovenský premiér. Agentúru SITA o kondolenčnom telegrame premiéra v súvislosti s pádom mosta v Janove, ktorý si vyžiadal mnoho obetí a zranených, informoval Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.

Nešťastie si vyžiadalo nemálo obetí

Predseda Národnej rady SR Andrej Danko v stredu poslal sústrastné listy predsedovi Poslaneckej snemovne Talianskej republiky Robertovi Ficovi a predsedníčke Senátu Talianskej republiky Marii Elisabette Alberti Casellati.

Ako informuje riaditeľka odboru komunikácie s médiami a verejnosťou Kancelárie NR SR Zuzana Čižmáriková, v listoch predseda NR SR vyjadril aj v mene poslancov parlamentu úprimnú sústrasť a spoluúčasť všetkým pozostalým, ktorí prišli pri tragédii v Janove o svojich príbuzných, priateľov a kolegov.

„S hlbokým zármutkom som prijal správu o zrútení stometrového úseku mosta na frekventovanej diaľnici A10 v Janove, ktoré si doposiaľ vyžiadalo nemálo obetí. Uvedomujem si, že toto nešťastie hlboko zasiahlo Vašu krajinu a Vašich spoluobčanov. Rovnako by som touto cestou rád adresoval želanie skorého uzdravenia všetkým zraneným,“ kondoloval predseda NR SR Andrej Danko.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DankoAndrej KiskaPeter Pellegrini