Aktualizované: Na severnej D1 medzi Popradom a Spišským Štvrtkom sa zrazili desiatky áut

Dopravná nehoda
Reťazová dopravná nehoda na severnej D1 medzi Popradom a Spišským Štvrtkom. Foto: SITA/Prezídium HaZZ
  • aktualizované 20. apríla 13:03

BRATISLAVA 20. apríla (WebNoviny.sk) – Celkovo dvadsaťštyri zranených, z toho dvoch ťažko, šesť stredne a šestnásť ľahko si vyžiadala dnešná ranná reťazová dopravná nehoda na D1 medzi Popradom a Spišským Štvrtkom, priblížil agentúre SITA aktuálne čísla hovorca záchranárov Boris Chmel. „Na mieste dnes zasahovalo sedem posádok Záchrannej zdravotnej služby, ktoré transportovali pacientov do nemocníc v Poprade, Spišskej Novej Vsi, Levoči a Kežmarku. Podľa mojich informácií medzi zranenými deti neboli,“ povedal krátko po ukončení záchrannej akcie.

„Ošetrili sme trinástich pacientov, z toho boli šiesti hospitalizovaní, išlo o ľahké a stredne ťažké zranenia,“ povedala pre agentúru SITA hovorkyňa popradskej nemocnice Sylvia Galajda. Ďalší pacienti boli prevezení aj do levočskej nemocnice, jeden z nich je s ľahkým zranením hlavy a krku hospitalizovaný. „Zatiaľ nie je jasné, kedy bude prepustený do domáceho liečenia,“ informoval Tomáš Želazko z tlačového oddelenia spoločnosti AGEL SK, pod ktorú nemocnica patrí.

Ďalší boli s ľahšími zraneniami prepustení do domáceho liečenia. V nemocnici v Spišskej Novej Vsi skončili šiesti zranení, štyria muži a dve ženy. „Z toho jeden muž s ťažším poranením chrbtice je zatiaľ hospitalizovaný na oddelení anestéziológie a multiodborovej intenzívnej medicíny (OAMIS). Ostatní pacienti s ľahšími poraneniami sú v starostlivosti na expektačnej izbe oddelenia urgentnej medicíny,“ uviedol Tomáš Kráľ, hovorca siete nemocníc Svet zdravia.

Nehoda sa stala po 6:00, na mieste sa zrazilo do 40 vozidiel, časť D1 je preto naďalej uzatvorená. Podľa Zuzany Farkasovej z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) boli všetci účastníci nehody evakuovaní z havarovaných vozidiel. Tým, ktorí zranení neboli, poskytli v evakuačných autobusoch HaZZ deky a teplé nápoje. Hasiči na mieste v spolupráci s odťahovou službou pracujú na uvoľňovaní cestnej komunikácie. Situáciu komplikuje veľmi nepriaznivé počasie – silný vietor a snehová búrka.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom