Meisterštyk v ľadovom lome. Highdiver Laso Schaller skočil z viac 20 metrov

Img_0386.jpg
Foto: Highjump

Lom v Hřiměždiciach v Českej republike je vyhlásenou baštou extrémnych skokanov do vody z veľkých výšok. Miestne skaly zatopeného lomu ponúkajú ideálne podmienky pre skokanov do vody. Už viac  ako 20 rokov sa tu v lete konajú najstaršie skokanské preteky strednej Európy Highjump. Rovnako tomu bude aj tento rok. Skokanský svetový rekordman Laso Schaller, si v polovici februára zašiel do lomu trénovať. Z výšky viac ako 20 metrov tu skočil do vody, ktorá mala 5 stupňov Celzia. Na tento Meisterštyk skok sa pripravoval v domácom Švajčiarsku, kde sa venuje kanoingu. V lete sa Laso predstaví opäť na Highjumpe.

Img_0193.jpg
Foto: Highjump

Skok do ľadovej vody lomu neďaleko Príbrami bol dlho pripravovaný. Laso Schaller ho pripravil s organizátormi Highjumpu. Na mieste boli pripravení záchranári a na skokana vo vode dohliadal potápač. Bezprostredne po skoku Laso skok okomentoval slovami: „Skok do lomu v polovici februára bola výzva. Som vždy rád, keď sem môžem prísť. Voda bola dosť Ice Cold.“ Tridsaťtri ročný Švajčiar s brazílskymi predkami má za sebou skok svetového rekordu. V roku 2015 sa vrhol zo skaly do vody z výšky 58,8 metrov a stanovil tak najväčšiu výšku, z ktorej sa kedy kto rozhodol skočiť do vody.

Img_0523.jpg
Foto: Highjump

Preteky Highjump sa v Hřiměždiciach uskutočnia už po dvadsiatytretí krát. Usporiadatelia pretekov sľubujú dych berúce predstavenie, ktoré už v túto chvíľu komunikujú s poprednými svetovými skokanmi, ktorí by v lome mali skákať z mostíka vysokého až 25 metrov. Preteky sa v lome konali aj minulý rok, avšak za obmedzených podmienok. Tentokrát však plánujú urobiť akciu v takom rozsahu, ako to poznajú fanúšikovia spred pandémie covid. Okrem skokanského programu bude pripravený hudobný program na niekoľkých pódiách.

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom