Memphis zdolal Denver až po predĺžení, Bostonu sa darilo

Nba

NEW YORK 1. februára (WEBNOVINY) – Dva dni po zbabranom závere domáceho zápasu proti Clevelandu nedopustili basketbalisti Bostonu ďalšiu prehru s tým istým súperom.

V utorňajšom súboji zámorskej NBA vyhrali na pôde Cavaliers 93:90, no opäť sa potrápili. V nedeľu prišli Celtics za posledných 4:25 min o jedenásťbodový náskok, tentoraz takmer prehajdákali 22-bodové vedenie.

„Hnevá ma to. Vyhrali sme, ale náš výkon vnímam ako prehru v snahe zlepšiť sa. Chcem, aby sme hrali basketbal plné štyri štvrtiny. Máme čo robiť,“ poznamenal po zápase jeden z najskúsenejších hráčov hostí Ray Allen.

Lakers sa nenatrápili s najslabším tímom ligy Charlotte. Pripravili mu deviatu prehru v rade (73:106) a už devätnástu v sezóne. Hráči Los Angeles si vybudovali dostatočný náskok už v prvej polovici a v závere zápasu tak dostali všetci hráči základnej päťky priestor na oddych.

Po zápase už všetci mysleli na blížiacu sa šnúru stretnutí na ihriskách súperov. Lakers sa totiž vonku vôbec nedarí – vyhrali tam len dva z deviatich súbojov.

„Musíme len správne robiť svoju prácu. Nenechať nič na náhodu, hrať s nasadením a dobre doskakovať. Pri prehrách sme vždy zaostali najmä v ofenzívnom doskoku. Musíme to zlepšiť,“ skonštatoval líder Lakers Kobe Bryant.

Vysoké víťazstvo (100:77) dosiahla aj Atlanta na pôde Toronta. Rozohrávač Hawks Joe Johnson nastrieľal v priebehu troch štvrtín 30 bodov a náhradník Tracy McGrady sa proti svojmu bývalému klubu zaskvel pätnástimi bodmi. Golden State si doma poradilo so Sacramentom 93:90 napriek tomu, že súper jasne dominoval v doskakovaní (63:45).

Brandon Rush nastrieľal z lavičky 20 bodov – pätnásť z nich v štvrtej štvrtine. Memphis zdolal Denver až po predĺžení (100:97). Aj vo zvyšných dvoch dueloch triumfovali domáce celky. Indiana si poradila s New Jersey 106:99 a New York s Detroitom 113:86.