Mertiňák do osemfinále štvorhry v Šanghaji

ŠANGHAJ 12. októbra (WEBNOVINY) – Slovenský tenista Michal Mertiňák postúpil do osemfinále štvorhry na kvalitne obsadenom turnaji ATP World Tour Masters 1000 v čínskom Šanghaji (dotácia 3 240 000 USD, tvrdý povrch vonku). V pondelkovom súboji 1. kola si česko-slovenský pár František Čermák – Michal Mertiňák poradil s ďalšou nenasadenou dvojicou, Čechom Martinom Dammom a Švédom Robertom Lindstedtom v trojsetovom boji 4:6, 7:6 (7), 11:9 v záverečnom zápasovom tajbrejku. Stretnutie trvalo 106 minút. Toto víťazstvo má pre Mertiňáka s Čermákom veľký význam aj v súvislosti s ich prípadným účinkovaním na novembrovom šampionáte ATP World Tour Finals v Londýne. V aktuálnom deblovom renkingu párov im totiž patrí ôsma – posledná postupová priečka, kým Damm s Lindstedtom figuroval pred Šanghajom na 11. pozícii. Súpermi Mertiňáka s Čermáka v súboji o postup do štvrťfinále budú Brazílčan Bruno Soares a Kevin Ullyett zo Zimbabwe, nasadené sedmičky podujatia.

Štvorhra – 1. kolo:

František Čermák, Michal Mertiňák (ČR/SR) – Martin Damm, Robert Lindstedt (ČR/Švéd.) 4:6, 7:6 (7), 11:9 – zápasový tajbrejk za 106 minút