Mertiňák prehral v semifinále štvorhry v Halle

Bez názvu
Michal Mertiňák Foto: SITA/Nina Bednáriková

HALLE 11. júna (WEBNOVINY) – Slovenský tenista Michal Mertiňák a Čech František Čermák prehrali v piatkovom stretnutí semifinále štvorhry na turnaji ATP World Tour 250 Gerry Weber Open na tráve v nemeckom Halle (dotácia 750 000 eur) s ukrajinsko-ruským párom Sergij Stachovskij, Michail Južnyj za 72 minút tesne 6:3, 3:6, 9:11 (zápasový tajbrejk). V úvodnom sete dosiahli napokon rozhodujúci brejk už v druhom geme, v druhej časti utrpeli stratu podania v ôsmej hre. V „lotérii“ síce jednotky miestnej deblovej súťaže zvládli pozoruhodný priebežný obrat z 3:8 na 9:8, ale mečbal na príjme nevyužili a pykali za to.

Okrem úradujúceho Tenistu roka v SR Mertiňáka si zahrá v semifinále štvorhry v Halle aj jeho predchodca na anketovom tróne Filip Polášek. Spolu s Čechom Martinom Dammom ako dvojky žrebu v sobotu nie pred 17.30 h nastúpia proti tandemu Johan Brunström, Jean-Julien Rojer (3-Švéd./Hol. Ant.).

Mertiňák a Čermák si odnášajú 90 bodov do príslušného svetového rebríčka a spoločný šek na 10 350 eur. Stachovskij a Južnyj vo štvrtkovom štvrťfinále prekonali slovensko-nemecké duo Igor Zelenay, Philipp Marx 7:6 (1), 6:3.

Štvorhra – semifinále:

Sergij Stachovskij, Michail Južnyj (Ukr./Rus.) – František Čermák, Michal Mertiňák (1-ČR/SR) 3:6, 6:3, 11:9 (zápasový tajbrejk) za 72 minút

Viac k osobe Filip PolášekFrantišek ČermákIgor ZelenayJean-Julien RojerMichail JužnyjMichal MertiňákPhilipp MarxSergij Stachovskij