Mertiňák v parížskom debli dohral, Čepelová postúpila

Michal Mertiňák
Michal Mertiňák Foto: SITA/Jozef Jakubčo

PARÍŽ 28. mája (WEBNOVINY) – Slovenský tenista Michal Mertiňák a Rakúšan Julian Knowle prehrali v stredajšom zápase 1. kola štvorhry mužov na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros v Paríži so španielsko-rakúskym párom Guillermo García-López, Philipp Oswald za 77 minút 4:6, 2:6.

Všetko o Roland Garros nájdete —>>>

TU.

V ženskom debli sa naopak darilo Jane Čepelovej. Slovenská tenistka spoločne so Švajčiarkou Stefanie Vögeleovou zvíťazili v stretnutí 1. kola nad domácimi držiteľkami voľnej karty Stéphanie Foretzovou-Gaconovou a Laurou Thorpeovou za 81 minút 6:2, 7:6 (3).

Obrazom: Štvrtý deň na Roland Garros

Štvorhra mužov – 1. kolo:

Guillermo García-López, Philipp Oswald (Šp./Rak.) – Julian Knowle, Michal Mertiňák (Rak./SR) 6:4, 6:2 za 77 minút

Štvorhra žien – 1. kolo:

Jana Čepelová, Stefanie Vögeleová (SR/Švaj.) – Stéphanie Foretzová-Gaconová, Laura Thorpeová (Fr.) 6:2, 7:6 (3) za 81 minút