Messi s Fábregasom vystrieľali Barcelone víťazstvo

Lionel Messi
Lionel Messi z klubu FC Barcelona v súboji s Davidom Timorom z Osasuny počas osemfinálového zápasu španielskeho Kráľovského pohára vo futbale Copa del Rey. Foto: SITA, AP
Cesc Fábregas

BARCELONA 5. januára (WEBNOVINY) – Po dva góly Cesca Fábregasa a Lionela Messiho znamenali jednoznačné víťazstvo FC Barcelona nad Osasunou (4:0) v stredajšom prvom zápase osemfinále španielskeho Kráľovského pohára vo futbale Copa del Rey.

Odvetný duel sa uskutoční 12. januára, zdá sa však, že bude už len formalitou.

„Blaugranas“ nenechali od začiatku štvrtkového merania síl na pochybách, že pohárovú súťaž neberú na ľahkú váhu. Skóre duelu otvorila už v 15. min letná posila z londýnskeho Arsenalu Cesc Fábregas. Ten istý španielsky reprezentant sa gólovo presadil aj o 5 minút neskôr, keď si vychutnal brankára hostí a krásne ho preloboval. Na oba presné zásahy mu prihrával vo veľkej pohode hrajúci špílmacher Xavi Hernández.

V druhom polčase pridal dva góly aj fenomenálny Argentínčan Messi, ktorý sa na trávnik dostal až v 60. min z pozície striedajúceho hráča. Dvojnásobný najlepší futbalista sveta najprv skóroval netradične hlavičkou, keď zužitkoval center Fábregasa a v nadstavenom čase dal technickou strelou k žrdi záverečný štvrtý gól, opäť si asistenciu pripísal Xavi. Výkon Messiho, ktorý sa dostal aj do ďalších príležitostí a svojim spoluhráčom pripravil nejednu šancu na skórovanie, bol o to prekvapivejší, že pricestoval do Španielska z rodnej krajiny len pred pár dňami a navyše mal chrípku.

„Nezvracal som, nemal som ani horúčku, len ma bolel žalúdok a cítil som sa zle,“ uviedol Messi na margo svojho zdravotného stavu a pokračoval: „Neabsolvoval som s mužstvom stredajší tréning. Našťastie som sa zotavil natoľko, že som mohol večer zasiahnuť do stretnutia.“

Najbližšie nastúpia zverenci Pepa Guardiolu v nedeľu proti mestskému rivalovi Espanyolu Barcelona na jeho ihrisku (21.30 h). Dres Espanyolu si oblieka aj slovenský reprezentačný krídelník Vladimír Weiss ml.

FC Barcelona nad Osasunou 4:0