Meszároš a Višňovský na pokraji vypadnutia

Meszároš

NEW YORK 23. apríla (WEBNOVINY) – Hokejoví obrancovia Andrej Meszároš a Ľubomír Višňovský sú so svojimi tímami na pokraji vypadnutia v 1. kole zámorskej NHL. Meszárošova Philadelphia prehrala v piatok s Buffalom 3:4 po predĺžení a v sérii bude za stavu 2:3 v najbližšom zápase odvracať prvý mečbal Sabres. Aj Višňovského Anaheim neuspel v piatok s Nashville 3:4 po predĺžení a tiež prehráva 2:3 na zápasy .

Meszároš si v piatom zápase vylepšil osobné štatistiky o gól a asistenciu a s takmer 29 minútami bol najvyťažovanejším mužom zápasu. Buffalo viedlo v 16. min už 3:0, Flyers však doma v ďalšom priebehu zabrali a aj s prispením premiérového zásahu Meszároša v tohtoročnom play-off vyrovnali. O víťazovi rozhodlo predĺženie, v 66. min trafil presne Tyler Ennis, ktorý má na Philadelphiu veľmi dobré spomienky. V novembri 2009 práve na ľade Flyers strelil svoj premiérový gól v NHL.

„Je to pre mňa nádherné miesto. Skutočne neuveriteľné, čo sa podarilo. Dlho však oslavovať nemôžeme, čaká nás ďalší duel a potrebujeme ešte jedno víťazstvo,“ povedal pre nhl.com po stretnutí Tyler Ennis. Za Sabres nenastúpil pre zdravotné problémy Andrej Sekera.

Višňovský ostal tentoraz v domácom zápase proti Nashville bez streleckého zápisu. Stretnutie bolo vyrovnané, aj keď viac streleckých príležitostí si vytvorili hráči Predators. Anaheim sa spoliehal na efektivitu a dobrú hru v obrane. V predĺžení definitívne o víťazstve Predators rozhodol Jerred Smithson. Nashville prvýkrát v klubovej histórii vyhralo v play-off zápas číslo päť a navyše premiérovo dosiahlo v sérii play-off tri víťazstvá.

V oboch prípadoch sa zápasy číslo šesť hrajú v nedeľu, tentoraz v Buffale a Nashville.

Výsledky piatkových stretnutí 1. kola play-off zámorskej hokejovej NHL:

Východná konferencia:

Philadelphia – Buffalo 3:4 po predĺžení (0:3, 2:0, 1:0 – 0:1) – stav série: 2:3

Góly: 29. van Riemsdyk (MESZÁROŠ, Giroux), 30. MESZÁROŠ (O´Donnell, Giroux), 44. Briere (Richards, Versteeg) – 3. Ennis (R. Niedermayer, Leopold), 4. Vanek (Kaleta, Gaustad), 16. Gragnani (Myers, Pominville), 66. Ennis (M. Weber, Montador)

Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 39:32, brankári: Boucher (16. Leighton) – Miller. Diváci: 19 959.

Západná konferencia:

Anaheim – Nashville 3:4 po predĺžení (0:1, 1:0, 2:2 – 0:1) – stav série: 2:3

Góly: 34. J. Blake (S. Koivu, Sbisa), 41. Ryan, 55. J. Blake (Selänne, S. Koivu) – 9. Klein (Tootoo, Spaling), 52. J. Ward (Legwand), 60. S. Weber (Franson, Fisher), 62. Smithson (Tootoo, Spaling)

Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 26:37, brankári: Emery – Rinne. Diváci: 17 385.