Mezei dal víťazný gól, v Pohári nádeje skóroval aj Špirko

Branislav Mezei
Branislav Mezei (24) Foto: hc-avto.ru

MOSKVA 6. marca (WEBNOVINY) – Hráči klubu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) Avtomobilist Jekaterinburg potrebovali na domácom ľade v prvom zápase semifinálovej série Pohára nádeje 2013 na výhru nad Amurom Chabarovsk až 117 minút.

O triumfe Jekaterinburgu rozhodol slovenský obranca Branislav Mezei, ktorému na gól prihral jeho „trojbodový“ krajan Rastislav Špirko (1+2).

Drámu nedopustili v druhom stretnutí stredajšieho programu hokejisti Dinama Riga, ktorí v domácom prostredí zdolali Dinamo Minsk vysoko 7:2. Po dvoch tretinách viedli Rižania 3:1, svoj náskok zveľadili v záverečnom dejstve ďalším kvartetom gólov. V semifinálovej sérii sa ujali vedenia 1:0.

Pohár nádeje 2013 – semifinále – prvé zápasy:

(hrá sa na 3 víťazstvá)

Dinamo Riga – Dinamo Minsk 7:2 (1:0, 2:1, 4:1)

– stav série: 1:0

Góly: 3. Bukarts (J. Redlihs), 24. Rekis, 34. Cibuľskis (Bukarts, Jamie Johnson), 44. Karsums (Szczechura, Indrašis), 48. Upitis (Meija), 54. Upitis (Pavlovs, Meija), 58. Meija (Szczechura) – 25. Platt (Michaľov, Stapleton), 43. Hirschovits (C. Murphy, Černook)

Avtomobilist Jekaterinburg – Amur Chabarovsk 4:3 po predĺžení (1:0, 0:2, 2:1 – 0:0, 0:0, 1:0)

Góly: 3. Streľcov (Lapenkov), 41. ŠPIRKO (Simakov, D. Sokolov), 43. Simakov (ŠPIRKO, D. Sokolov), 117. MEZEI (ŠPIRKO, Simakov) – 29. Juňkov (Litovčenko, Orlov), 35. Juňkov (Litovčenko, Orlov), 52. Korotkov (Lugin)