MFF po úspešnom štarte pokračuje aj v novom týždni

Bez názvu
Marek Šulík Foto: Trasa Paríž – Levoča

BRATISLAVA 12. novembra (WBN/PR) – Po úspešnom víkendovom štarte pokračuje Medzinárodný filmový festival Bratislava aj tento týždeň. Návštevníkov čakajú nielen skvelé filmy, ale aj zaujímavé sprievodné podujatia. Už v pondelok sa budú premietať krátke animované filmy Ovce.sk, v stredu slovenskí tvorcovia animovaných videoklipov nielen premietnu svoje diela, ale aj porozprávajú o ich procese vzniku a výroby. Viac sa môžete dozvedieť aj o slovenských fotografov prostredníctvom dokumentov z cyklusu Fotografi.

Ovce.sk je vzdelávací projekt o nástrahách internetu a nových komunikačných technológií určený najmä pre deti a mládež, ale zábavnou formou sa aj dospelí môžu dozvedieť zaujímavé veci. Vybrané časti z týchto animovaných filmov boli odvysielané aj v televízii a projekt získal viaceré ocenenia na Slovensku ale i v zahraničí. V rámci 14. ročníka Medzinárodného filmového festivalu budú premietané vo Festivalovom centre, kde je vstup zdarma. Animovanému filmu sa bude venovať festival aj v stredu, kedy sa v priestoroch Festivalového centra, v Sklade č. 7 uskutoční premietanie slovenských animovaných videoklipov spojené s diskusiou s tvorcami – Andrejom Kolenčíkom a Veroniku Obertovou. Návštevníci sa dozvedia o procese tvorby animovaných filmov, ale aj rôzne zaujímavosti ich vzniku.

November je pre mnohých nielen filmovým mesiacom, ale i mesiacom fotografie. To, že film a fotka majú k sebe blízko dokazuje aj cyklus Fotografi, v rámci ktorého bolo vyrobených desať dokumentárnych filmov o slovenských fotografoch, ktorých zámerom je prezentovať osobnosti slovenskej fotografie formou profilov. Vo Festivalovom centre v Eurovea budú premietnuté dokumenty Autoportrét – Martin Kollár, Igor Grossman, Šymon Kliman, Tibor Huszár – Návrat späť a Trasa Paríž – Levoča o Petrovi Župníkovi.

Filmový festival je najmä o filmoch a divákov a filmových fajnšmerkov čaká ešte mnoho výborných snímok, ktoré majú šancu vidieť len na filmovom festivale. Filmy 12tich programových sekcií sa premietajú v kinách Cinema City Eurovea, ale aj Mladosť a Lumière. Najlepšie svetové filmy s mnohými oceneniami z najprestížnejších festivalov prichádzajú do Bratislavy len raz do roka! Nenechajte si túto skvelú príležitosť ujsť, máte na to ešte štyri plné premietacie dni.

Viac informácií o festivale, jeho programe a jednotlivých podujatiach nájdete na www.iffbratislava.sk alebo www.facebook.com/bratislavaiff.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom