Video: Boeing 777 nad Ukrajinou zostrelili Rusi, z vraždy 298 ľudí na palube obvinili štyroch mužov

let MH17, Donbas, Ukrajina
Trosky Boeingu 777 leteckej spoločnosti Malaysian Airlines, ktorý smeroval z holandského Amsterdamu do malajzijskej metropoly Kuala Lumpur, keď ho 17. júla 2014 zostrelili nad východnou Ukrajinou. Foto: SITA/AP.

HAAG 19. júna (WebNoviny.sk) – V súvislosti so zostrelením malajzijského lietadla nad Donbasom v lete 2014 čelia obvineniam z vrážd traja Rusi a jeden Ukrajinec. Oznámil to šéf holandskej štátnej polície Wilbert Paulissen.

Rusi Igor Girkin, Sergej Dubinskij, Oleg Pulatov a Ukrajinec Leonid Charčenko sú podľa jeho slov podozriví zo zodpovednosti za smrť všetkých 298 ľudí na palube. Paulissen dodal, že ich proces sa začne v Holandsku v marci 2020. Na štyroch mužov už vydali medzinárodné zatykače.

Boeing 777 leteckej spoločnosti Malaysian Airlines smeroval z holandského Amsterdamu do malajzijskej metropoly Kuala Lumpur, keď ho 17. júla 2014 zostrelili nad východnou Ukrajinou. Zomrelo pri tom všetkých 298 cestujúcich a členov posádky.

Detailná analýza predtým ukázala, že malajzijské lietadlo zostrelila raketa Buk. Podľa vyšetrovateľov išlo konkrétne o raketu 53. brigády protivzdušnej obrany z ruského Kursku. Rusko opakovane odmietlo, že by bolo za tragédiu zodpovedné.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Malaysia Airlines