Miami bez Wada neúspešné, Boston zakopol

NBA

NEW YORK 28. februára (WEBNOVINY) – V dôležitom sobotňajšom stretnutí tímov pohybujúcich sa na hranici postupu do play-off zámorskej basketbalovej NBA sa podarilo hráčom Milwaukee vyhrať na ihrisku Miami 94:71. Heat sa bez zraneného Dwyana Wada aj naďalej trápia, proti Bucks sa im však v tejto sezóne nedarí bez ohľadu na to, či je ich najväčšia hviezda zdravá, alebo sleduje zápas v pozícii diváka. Milwaukee totiž nad svojím floridským súperom vyhralo všetky tri doterajšie zápasy a po siedmich rokoch tak bude s istotou úspešnejšie vo vzájomnej bilancii. „Keď vám chýba najlepší hráč a niekto na vás vybehne štýlom, akým sme my dnes vybehli na súpera, musí to byť náročné. Potrebujú ho späť čo najskôr,“ podelil sa po zápase o svoj názor na mužstvo Heat Andrew Bogut, ktorý zaznamenal osem bodov a desať doskokov. Heat nevyhrali už v treťom dueli v rade, keď im po zahanbujúcej prehre s Minnesotou nestačila na skonsolidovanie ani trojdňová prestávka v ich programe. Navyše ich teraz čaká v nedeľu ťažká skúška na ihrisku lídra Juhovýchodnej divízie Orlanda, pričom štart Wada v tomto dueli je málo pravdepodobný.

Svojich fanúšikov v sobotu určite nepotešili hráči Bostonu, ktorí nepochopiteľne zaváhali na svojej palubovke so suverénne najhorším celkom súťaže. Pre New Jersey je výhra 104:96 na ihrisku Celtics iba šiestou v sezóne. Nets prebrali vedenie na konci prvej štvrtiny a už oň do konca stretnutia ani raz neprišli. „Každá výhra je pre nás veľkým úspechom, o tom niet pochýb. Ale výhra vonku, navyše v Bostone, dokazuje, že so správnym prístupom sa môžeme postaviť hocikomu ako rovnocenný súper,“ nechal sa počuť po stretnutí kouč Nets Kiki Vandeweghe.

Správny prístup k hre vyzdvihol ako dôležitý aspekt svojho výkonu aj Deron Williams, ktorý priviedol Utah k víťazstvu 133:110 nad Houstonom 35 bodmi a 13 asistenciami. „Bol som vysoko motivovaný. Nebol som spokojný s tým, ako som hral v piatok proti Sacramentu, preto som chcel dnes udrieť na tú správnu strunu čo najskôr. Hneď, ako sa predchádzajúci zápas skončil, cítil som, že som pripravený na ten dnešný,“ porovnal 25-ročný rozohrávač svoj sobotňajší skvelý výkon s tým z piatka, keď Jazz prehrali na ihrisku Kings 99:103. Trojka draftu z roku 2005 sa nedokázala v spomenutom dueli presadiť najmä strelecky, keď popri obligátnych 13 asistenciách strelila podpriemerných 10 bodov.

Dôležité víťazstvo si v sobotu pripísali aj hráči Indiany, ktorých proti Chicagu viedol 30-bodovým výkonom Danny Granger. Pacers sa tak priblížili k svojmu súperovi z Detroitu v boji o vyhnutie sa poslednému miestu v Centrálnej divízii. Pistons totiž prehrali v Oaklande na ihrisku Golden State Warriors 88:95, keď stratili svoj 13-bodový prvopolčasový náskok. Pred Pacers majú v tabuľke už iba jednozápasové vedenie.

Fantastický večer zažil v sobotu Zach Randolph, ktorý dominoval v podkošovom priestore v zápase Memphisu na palubovke New York Knicks. Dvadsaťosemročný krídelník doskočil 25 lôpt, čím zvýšil svoje kariérne maximum, a aj vďaka jeho 31 bodom sa Grizzlies podarilo zvíťaziť v najväčšom meste USA 120:109. Kariérny rekord si prepísal aj Nicolas Batum. Portland vďaka jeho 31 bodom zvíťazil v Minnesote 110:91 a zvýšil svoj náskok na ôsmom mieste Západnej konferencie pred zatiaľ nepostupujúcim New Orleans na 2,5 zápasu.

Výsledky – sobota:

Boston – New Jersey 96:104

Najviac bodov: Garnett 26, M. Daniels 16, Rondo (17 asistencií) a N. Robinson po 13 – B. Lopez 25, D. Harris 23, C. Lee 21, štvrtiny: 27:29, 15:20, 22:25, 32:30, 18 624 divákov

Miami – Milwaukee 71:94

Najviac bodov: J. O`Neal 14, Beasley a D. Wright po 10 – Salmons 18, Stackhouse 16, Delfino 15, štvrtiny: 18:26, 27:24, 12:25, 14:19, 18 883 divákov

Indiana – Chicago 100:90

Najviac bodov: Granger 30, Murphy a S. Jones po 17 – D. Rose 27, T. Gibson a Pargo po 14, štvrtiny: 25:24, 29:23, 26:21, 20:22, 18 165 divákov

New York – Memphis 109:120

Najviac bodov: Harrington 31, D. Lee 21, House 15 – Z. Randolph 31 (25 doskokov), Gay 27, M. Gasol 25 (13 doskokov), štvrtiny: 23:31, 29:25, 36:29, 21:35, 19 763 divákov

Minnesota – Portland 91:110

Najviac bodov: Al Jefferson 19 (11 doskokov), Sessions 13, C. Brewer a Love po 10 – Batum 31, Aldridge 21, Fernández 18, štvrtiny: 23:25, 10:22, 24:36, 34:27, 19 266 divákov

Utah – Houston 133:110

Najviac bodov: D. Williams 35 (13 asistencií), Matthews, Boozer a Millsap po 18 – Kevin Martin 32, Brooks 19, Budinger 14, štvrtiny: 39:35, 31:24, 37:35, 26:16, 19 911 divákov

Golden State – Detroit 95:88

Najviac bodov: S. Curry 27, Tolliver 19 (14 doskokov), C. J. Watson 17 – Prince 18, Stuckey 17, R. Hamilton 16, štvrtiny: 14:22, 23:28, 29:19, 29:19, 17 223 divákov