Michael Phelps mrhá talentom, tvrdí jeho kolega z tímu USA

Michael phelps
Foto: SITA/AP

LOS ANGELES 11. júla (WEBNOVINY) – Člen amerického olympijského tímu plavcov Tyler Clary spochybnil tréningovú morálku štrnásťnásobného olympijského víťaza Michaela Phelpsa.

Na základe svojich pozorovaní spred štyroch rokov Clary vyslovil názor, Phelps by mohol zo svojho talentu vyťažiť ešte viac, keby zmenil svoj prístup k príprave.

„Videl som od neho veľmi chabé nasadenie. V podstate tam vôbec nechcel byť. Nech sa hovorí o jeho plánoch, cieľoch a príprave čokoľvek, viem o tom svoje. Videl som plavca, ktorý si koledoval o to, aby ho niekto dlhodobo zdolával,“ povedal Clary pre regionálny kalifornský denník Press-Enterprise.

Dvadsaťtriročný Scott Tyler Clary trénoval s Phelpsom v Michigane v čase, keď jeho slávnejší krajan sám priznával nedostatok motivácie po famóznom vystúpení na olympijských hrách v Pekingu, kde získal osem zlatých kovov.

„Vďaka vedomiu, že pracujem viac ako on, si dokážem vážiť každý jeden úspech. Teším sa na deň, keď ho zdolám. Bude to pre mňa veľké zadosťučinenie. Tomu pocitu sa vyrovná už iba prekonanie svetového rekordu,“ priznal plavec, ktorý sa na olympijských hrách v Londýne predstaví na 200 m motýlik a znak, v oboch prípadoch sa kvalifikoval ako druhý v poradí za Phelpsom, resp. Ryanom Lochtem. Práve táto dvojica ho pripravila o možnosť štartu na 400 m polohové preteky.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Michael Phelps