Michal Ďuriš skóroval v Európskej lige, Hamšíka vylúčili

Marek Hamšík
Marek Hamšík sa raduje z gólu, ktorý strelil v 2. kole Serie A do siete Fiorentiny. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 20. septembra (WEBNOVINY) – Slovenský futbalový reprezentant Marek Hamšík dostal vo štvrtkovom zápase skupinovej fázy Európskej ligy UEFA 2012/2013 červenú kartu.

Stredopoliar talianskeho klubu SSC Neapol sledoval prvý polčas z lavičky, do hry zasiahol až po prestávke a pripísal si 25. štart v pohárovej Európe. Na hracej ploche pobudol Hamšík iba 30 minút, pretože v 75. min kopol protihráča a hlavný rozhodca Turpin mu ukázal červenú kartu.

„Súper ma fauloval a vzápätí som oplácal. Veľmi ma to mrzí, bol to môj skrat. Nemalo sa to stať. Viedli sme trojgólovým rozdielom a toto… Ospravedlňujem sa,“ uviedol na svojom webe 25-ročný ofenzívny stredopoliar, ktorý nastúpil na svoj 25. duel v pohárovej Európe.

Neapol si doma bez problémov poradil s AIK Štokholm 4:0. Hetrikom sa na tomto pohodlnom triumfe podieľal útočník Eduardo Vargas, Hamšík mu v 69. min prihrával na tretí gól.

Slovenský útočník Michal Ďuriš sa víťazným gólom v 58. min podieľal na domácom triumfe Plzne nad portugalskom Coimbrou 3:1. Zverenci tréner Pavla Vrbu síce prvopolčasovým presným zásahom Wilsona Eduarda prehrávali 0:1, no P. Horváth hneď po prestávke vyrovnal, Ďuriš pridal druhý gól Plzne a konečnú podobu výsledku dal v 80. min Rajtoral.

Coimbra hrala úplne iný futbal, na aký sme zvyknutí. V prvom polčase sme mali veľa gólových šancí, tie sme však nepremenili. Súper nás potrestal z jedinej príležitosti, ktorú mal. To nás trochu obarilo, ale napokon sme to zvládli. Pred druhým polčasom sme si povedali, čo musíme zmeniť a podarilo sa nám to,“ uviedol po zápase Michal Ďuriš.

Miroslav Stoch

Ďalší reprezentant Miroslav Stoch nastúpil v domácim súboji Fenerbahce proti francúzskemu mužstvu Olympique Marseille v 87. min, Francúzi si gólom Ayewa v nadstavenom čase vybojovali bod za remízu 2:2. Tím Fenerbahce Istanbul pritom ešte v 82. min viedol 2:0.

Gólovú prestrelku videli diváci vo švajčiarskom Berne, kde domáci Young Boys prehrali s favorizovaným FC Liverpool 3:5. Za hostí nebol ani na lavičke náhradníkov stopér Martin Škrtel. Domáci prehrávali 0:1 aj 1:2, no podarilo sa im otočiť na 3:2. Angličania však pridali ešte tri góly, rozhodnutie priniesli dva presné zásahy stredopoliara Jonjoa Shelveyho v 76. a 88. minúte.

Neúspešný španielsky finalista uplynulej sezóny EL UEFA Athletic Bilbao doma iba remizoval 1:1 s izraelským tímom Hapoel Ironi Kirjat Šmona, ktorý vyradil slovenského šampióna MŠK Žilina v 3. predkole Ligy majstrov. Baskický tím mal v súboji prevahu, ale útočník Fernando Llorente, ktorý sa na trávnik dostal po prestávke, zahadzoval jednu šancu za druhou. „Llorente si utvoril asi desať príležitostí na skórovanie, čo je na útočníka presvedčivé číslo, hoci nepremenil však ani jednu z nich. Neopúšťa ma však optimizmus. Súpera sme ‚zvierali‘, nepúšťali sme jeho hráčov do šance, mali sme výborné držanie lopty,“ komentoval pre EFE argentínsky kouč Baskov Marcelo Bielsa.

Obhajca trofeje Atlético Madrid zvíťazil na pôde izraelského Hapoelu Tel Aviv 3:0. Sparta Praha nestačila na domáci Lyon a podľahla mu 1:2. Rapid Viedeň s Jánom Novotom na lavičke prehral doma pred prázdnymi tribúnami s Rosenborgom Trondheim 1:2, v 70. min pritom domáci Deni Alar nepremenil pokutový kop. Inter Miláno zachraňoval domácu remízu s Rubinom Kazaň 2:2 až v nadstavenom čase druhého polčasu, aspoň bod pre taliansky tím zabezpečil japonský obranca Juto Nagatomo. Izraelskému klubu Hapoel Ironi Kirjat Šmona, ktorý vyradil MŠK Žilina 3. predkole LM, sa podarilo získať cenný bod na pôde španielskeho Bilbaa (1:1).

Priebežný súhrn štvrtkových stretnutí 1. kola skupinovej fázy Európskej ligy 2012/2013:

A-skupina:

Young Boys Bern (Švaj.) – FC Liverpool (Angl.) 3:5 (1:2)

Góly: 38. Nuzzolo, 53. Ojala, 63. G. Zárate – 4. Ojala (vlastný), 40. A. Wisdom, 67. Coates, 76. a 88. Shelvey, rozhodoval: Koukulakis (Gréc.)

Martin Škrtel (Liverpool) nesedel ani na lavičke náhradníkov

Udinese Calcio (Tal.) – Anži Machačkala (Rus.) 1:1 (0:1)

Góly: 90.+ Di Natale – 45. L. Traoré, rozhodoval: Göcek (Tur.)

Udinese 1-1 Anzhi Makhachkala footyroom.com by Futbol2101

1. FC Liverpool 1 1 0 0 5:3 3

2. Anži Machačkala 1 0 1 0 1:1 1

Udinese Calcio 1 0 1 0 1:1 1

4. Young Boys Bern 1 0 0 1 3:5 0

B-skupina:

Hapoel Tel Aviv (Izr.) – Atlético Madrid (Šp.) 0:3 (0:2)

Góly: 37. C. Rodríguez, 40. D. Costa, 63. Raúl García, rozhodoval: Van Boekel (Hol.)

szólj hozzá: Hapoel T.A. vs Atletico Madrid 0:3 GOALS

Viktoria Plzeň (ČR) – Académica Coimbra (Portug.) 3:1 (0:1)

Góly: 47. P. Horváth, 58. M. Ďuriš, 80. Rajtoral – 19. W. Eduardo, rozhodoval: Kaasik (Est.)

Matúš Kozáčik odchytal celé stretnutie a v 89. min dostal žltú kartu, Marián Čišovský odohral celý duel, Michal Ďuriš hral do 75. min, Marek Bakoš (všetci Plzeň) nefiguroval v zápise o stretnutí

Rozhodoval: Gómes (Portug.)

Fenerbahce Istanbul (Tur.) – Olympique Marseille (Fr.) 2:2 (1:0)

Góly: 28. Erkin, 57. Alex – 83. Valbuena, 90.+ D. Ayew, rozhodoval: Bebek (Chor.)

Rozhodoval: Schörgenhofer (Rak.)

Girondins Bordeaux (Fr.) – Club Bruggy (Belg.) 4:0 (2:0)

Góly: 13. Sane, 27. Gouffran, 47. Engels (vlastný), 66. Jussie, rozhodoval: Bezborodov (Rus.)

1. Bordeaux 1 1 0 0 4:0 3

2. Newcastle 1 0 1 0 0:0 1

CS Marítimo 1 0 1 0 0:0 1

4. Club Bruggy 1 0 0 1 0:4 0

E-skupina:

VfB Stuttgart (Nem.) – Steaua Bukurešť (Rum.) 2:2 (1:1)

Góly: 5. Ibiševič, 85. Niedermeier – 6. Chipciu, 80. Rusescu (z pok. kopu), rozhodoval: Gumienny (Belg.)

S Vs S 2-2 2012 by futbolsapiens

FC Kodaň (Dán.) – FK Molde (Nór.) 2:1 (1:1)

Góly: 20. Claudemir, 74. Cornelius – 45. P. Diouf, rozhodoval: Munukka (Fín.)

1. FC Kodaň 1 1 0 0 2:1 3

2. VfB Stuttgart 1 0 1 0 2:2 1

Steaua Bukurešť 1 0 1 0 2:2 1

4. FK Molde 1 0 0 1 1:2 0

F-skupina:

Dnipro Dnepropetrovsk (Ukr.) – PSV Eindhoven (Hol.) 2:0 (0:0)

Góly: 50. Matheus, 58. A. Hutchinson (vlastný), rozhodoval: Zelinka (ČR)

SSC Neapol (Tal.) – AIK Štokholm (Švéd.) 4:0 (1:0)

Góly: 6., 46. a 69. Vargas, 90. Džemaili, rozhodoval: Turpin (Fr.)

Marek Hamšík (Neapol) nastúpil v 46. min a v 75. min dostal červenú kartu za kopnutie protihráča

szólj hozzá: NA

1. SSC Neapol 1 1 0 0 4:0 3

2. Dnepropetrovsk 1 1 0 0 2:0 3

3. PSV Eindhoven 1 0 0 1 0:2 0

4. AIK Štokholm 1 0 0 1 0:4 0

G-skupina:

KRC Genk (Belg.) – FC Videoton Fehérvár (Maď.) 3:0 (1:0)

Góly: 22. Vossen, 78. Buffel, 91. De Ceulaer, rozhodoval: Duhamel (Fr.)

Tomáš Tujvel (Videoton) sedel iba na lavičke náhradníkov

Sporting Lisabon (Portug.) – FC Bazilej (Švaj.) 0:0

ČK: 51. Xandao (Sporting), rozhodoval: Yefet (Izr.)

1. KRC Genk 1 1 0 0 3:0 3

2. Sporting 1 0 1 0 0:0 1

FC Bazilej 1 0 1 0 0:0 1

4. Videoton 1 0 0 1 0:3 0

H-skupina:

Inter Miláno (Tal.) – Rubin Kazaň (Rus.) 2:2 (1:1)

Góly: 39. Livaja, 90.+ Nagatomo – 17. Rjazancev, 84. Rondon, rozhodoval: Aytekin (Nem.)

I-skupina:

Olympique Lyon (Fr.) – Sparta Praha (ČR) 2:1 (0:0)

Góly: 59. B. Gomis, 62. L. López – 77. L. Krejčí, rozhodoval: Bojko (Ukr.)

Peter Grajciar (Sparta) nefiguroval v zápise o stretnutí

Athletic Bilbao (Šp.) – Hapoel Ironi Kirjat Šmona (Izr.) 1:1 (1:1)

Góly: 40. Susaeta – 14. Rochet, rozhodoval: Lee Evans (Wales)

1. Lyon 1 1 0 0 2:1 3

2. Athletic Bilbao 1 0 1 0 1:1 1

Šmona 1 0 1 0 1:1 1

4. Sparta Praha 1 0 0 1 1:2 0

J-skupina:

NK Maribor (Slovin.) – Panathinaikos Atény (Gréc.) 3:0 (1:0)

Góly: 25. Berič, 62. Ibraimi, 88. Tavares (z pok. kopu), ČK: 90.+ Spyropulos, rozhodoval: Kelly (Ír.)

K-skupina:

SK Rapid Viedeň (Rak.) – Rosenborg Trondheim (Nór.) 1:2 (0:1) – hralo sa bez divákov

Góly: 65. Katzer – 18. Elyounoussi, 60. Dorsin, rozhodoval: Todorov (Rus.)

Ján Novota celý zápas sedel iba na lavičke náhradníkov, Boris Prokopič (obaja Rapid) nebol v zápise o stretnutí

L-skupina:

UD Levante (Šp.) – IF Helsingborg (Švéd.) 1:0 (1:0)

Gól: 40. Juanfran, rozhodoval: Kulbakov (Biel.)

FC Twente (Hol.) – Hannover 96 (Nem.) 2:2 (1:0)

Góly: 7. Janssen, 54. Chadli – 67. Sobiech, 73. Wisgerhof (vlastný), rozhodoval: Dean (Angl.)

1. UD Levante 1 1 0 0 1:0 3

2. Hannover 96 1 0 1 0 2:2 1

FC Twente 1 0 1 0 2:2 1

4. Helsingborg 1 0 0 1 0:1 0

Viac k osobe Anži MachačkalaJán NovotaMarcelo BielsaMarek BakošMarek HamšíkMarián ČišovskýMartin ŠkrtelMatúš KozáčikMichal ĎurišMiroslav StochPeter GrajciarRubin Kazaň