Michal Martikán dosiahol skvelý reštart do roku jeden

Michal martikan
Slovenský reprezentant Michal Martikán počas finálovej jazdy C1 mužov v rámci finále Svetového pohára vo vodnom slalome. Čunovo, 24. august 2013. Foto: SITA/Ján Slovák

BRATISLAVA 20. mája (WEBNOVINY) – Vodný slalomár Michal Martikán sa sobotňajším postupom do reprezentačného tímu Slovenska dostal na nevšednú métu.

Keďže sa päťnásobný olympijský medailista rozhodol, že v tejto sezóne nanovo reštartuje svoju mimoriadne úspešnú športovú kariéru korunovanú 37 medailami z vrcholových podujatí, celkovo 21. postup do reprezentačného tímu v nepretržitej sérii, navyše v najkratšom možnom čase troch nominačných pretekov, je výborný odrazový mostík do „roku jeden“.

„Som nesmierne šťastný, že sa mi podarilo splniť prvý športový cieľ sezóny aj napriek veľkému tlaku mladších kolegov,“ poznamenal Martikán, ktorý si možnosť štartovať za národný tím vybojoval v predvečer svojich 35. narodenín.

„Moja príprava sa veľmi nelíšila. Možno len v tom, že som hrubú formu ladil už na nominačné preteky a nie až na Európu. O niečo skôr som prešiel do dynamickej fázy tréningu. V našich podmienkach nesmie športovec nič podceniť. Beňuš, Slafkovský a momentálne aj Rozmuš, ktorý jazdí výborne, sú špičkoví slalomári,“ podotkla dlhoročná kanoistická jednotka na slovenskej divokej vode.

MS v hokeji  sutaze
Foto: Webnoviny.sk

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Michal Martikán