Michal Mertiňák na Australian Open vo štvorhre dohral

Michal Mertiňák
Michal Mertiňák Foto: SITA/AP

MELBOURNE 16. januára (WEBNOVINY) – Slovenský tenista Michal Mertiňák a Čech František Čermák nasadení ako pätnásti prehrali v stredajšom zápase 1. kola štvorhry mužov na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open v Melbourne (14. – 27. januára, celková dotácia 30 miliónov AUD, tvrdý povrch Plexicushion vonku) s francúzsko-poľským tandemom Jérémy Chardy, Lukasz Kubot za 65 minút 4:6, 2:6.

Semifinalisti londýnskeho koncoročného šampionátu ATP World Tour Finals 2009 Mertiňák s Čermákom mali brejkbal na 2:0, ale nedali a následne sami stratili servis – 1:2 a rýchlo aj 1:3.

Ďalšiu šancu na príjme nezužitkovala česko-slovenská dvojica v ôsmej hre – 3:5. V desiatom geme odvrátila dva setbaly, tretí však už nie. Definitívu naznačil brejkový únik Chardyho s Kubotom na 2:1 v druhom sete. Za stavu 2:5 nepremenili zdolaní dve možnosti na príjme za sebou, ďalšiu príležitosť už nemali.

Štvorhra mužov – 1. kolo:

Jérémy Chardy, Lukasz Kubot (Fr./Poľ.) – František Čermák, Michal Mertiňák (ČR/SR-15) 6:4, 6:2 za 65 minút

Viac k osobe David FerrerFrantišek ČermákJérémy ChardyLukasz KubotMichal Mertiňák