Michal Šimečka dostal dôveru europoslancov a stal sa prvým slovenským podpredsedom Európskeho parlamentu

Michal Šimečka
Europoslanec a podpredseda Európskeho parlamentu Michal Šimečka. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel
  • aktualizované 18. januára 19:39

Michal Šimečka (PS/RE) sa stal prvým slovenským podpredsedom Európskeho parlamentu. V Štrasburgu pri utorkovej voľbe získal 494 hlasov. Šimečka o tom informoval v tlačovej správe.

Europoslanec svoje víťazstvo označil za úspech pre Slovensko a dodal, že si váži dôveru poslancov EP z celej Európy.

Bude naďalej aktívny aj doma

„Prvýkrát sme získali takúto vysokú funkciu v EP, a mňa teší, že hlas Slovenska v európskej politike bude aj vďaka mojej práci opäť o niečo silnejší,“ povedal.

Doplnil, že cestou k prosperite Slovenska je odbornosť, poctivá robota a spolupráca s partnermi. Šimečka zdôraznil, že napriek svojej novej funkcii bude aj naďalej aktívny aj v domácej politike.

„V kampani pred víťaznými eurovoľbami v roku 2019 som sľúbil, že budem nielen hlasom Slovenska v Bruseli, ale že budem tiež prinášať európske témy na Slovensko a bojovať tu doma za záujmy našich občanov. V tomto duchu vykonávam celý svoj mandát,“ zdôraznil.

Metsolová je novou predsedníčkou

Poslanci EP si v utorok zvolili aj svojho nového predsedu na dvojročné funkčné obdobie. Tejto funkcie sa ujala Roberta Metsolová z Malty.

Tá chce, aby sa stal zákonodarný zbor pod jej vedením silnejším hráčom na európskej scéne. EP nemal predsedu od minulého utorka, keď skonal Talian David Sassoli.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Michal Šimečka
Firmy a inštitúcie Európsky parlament