Mick Jagger zverejnil dve nové skladby aj s videoklipmi

Mick Jagger, Charlie Watts
Frontman Skupiny The Rolling Stones Mick Jagger. Foto: archívne, SITA/AP

BRATISLAVA 27. júla (SITA/AP) – Anglický spevák a hudobník Mick Jagger zverejnil dve nové skladby aj s videoklipmi. Muzikant prostredníctvom noviniek Gotta Get a Grip a England Lost reaguje na „zmätok a frustráciu doby, v ktorej žijeme„. „Očividne máme veľa problémov. Či som politický optimista? Nie,“ vyjadril sa líder kapely The Rolling Stones.

Interpret, ktorý v stredu oslávil 74. narodeniny začal písať skladby v apríli a vydal ich hneď, ako to bolo možné. „Urobiť nový album zaberie veľa času. Po štúdiových prácach nasledujú rôzne kroky nahrávacej spoločnosti a prípravy na celosvetové vydanie. Nechcel som čakať do budúceho roka, pretože by tieto dve skladby možno stratili svoj zmysel,“ uviedol.

V piesni England Lost hosťuje aj rapper Skepta. „Táto pieseň je o zložitej situácii, v ktorej sa v súčasnosti nachádzame a o pocite nebezpečenstva,“ objasnil spevák. „Napriek všetkým veciam, ktoré sa okolo nás dejú, by sme mali dať svoj život dokopy, byť sami sebou a pokúsiť sa riadiť svoj osud,“ povedal zas na margo skladby Gotta Get a Grip.

Jagger tiež prezradil, že v ostatnom čase rád počúva okrem tvorby spomínaného rappera aj Kendricka Lamara, Mozarta, Howlin‘ Wolfa či kapelu Tame Impala.

Michael Philip Jagger je jedným z najpopulárnejších a najvplyvnejších spevákov všetkých čias. So spomínanou skupinou The Rolling Stones vydal viac ako 20 štúdioviek, pričom tú zatiaľ poslednú s názvom Blue & Lonesome uviedli na trh v decembri 2016. V roku 1989 ich uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy. Jagger má na konte aj sólové albumy She’s The Boss (1985), Primitive Cool (1987), Wandering Spirit (1993) a Goddess In The Doorway (2001).

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Mick Jagger