Mikulec s Kaliňákom sa pre prepustenie Dána z ministerstva "pochytili" na Facebooku

Robert Kaliňák, Roman Mikulec
Zľava: Exminister Robert Kaliňák a súčasný šéf rezortu vnútra Roman Mikulec. Foto: SITA - koláž WBN.

Šéf rezortu vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) a Robert Kaliňák si na sociálnej sieti Facebook vymenili „odkazy“ v súvislosti s prepustením Dominika Dána z ministerstva.

„Pán Kaliňák hovorí o chybnom kroku ktorý sme urobili, keď sme prepustili človeka, ktorý mu podľa neho ako skúsený policajt pravidelne poskytoval svoje analytické schopnosti. Ja si naopak myslím, že je vizitkou p. Kaliňáka a jeho hanbou, že zamestnával ľudí, ktorí sa desaťročie neunúvali ani prísť do práce,“ napísal Mikulec.

Navyše podľa Mikulca argumentovať tým, že táto osoba pomáhala pri odhaľovaní trestnej činnosti nie je len hlúpe, ale aj nebezpečné. „Je nemysliteľné, aby človek, ktorý pracoval na tlačovom odbore ako referent, mohol prichádzať do kontaktu s informáciami z prípadov a spisov,“ uviedol Mikulec.

Ako ďalej píše Mikulec, nikdy nespochybnil prácu policajtov, váži si každého jedného z nich, či má odslúžených päť, 20 alebo 35 rokov a práve preto – z úcty k nim – nemôže tolerovať, aby človek, ktorý reálne nemá žiadnu náplň práce, dostával pravidelnú (v tomto prípade aj pomerne slušnú) výplatu rovnako ako tí, ktorí dennodenne podávajú maximálne výkony.

„Zároveň som nijakým spôsobom nedehonestoval predošlú prácu spomínaného policajta v čase, keď aktívne pôsobil v policajnom zbore. Nemyslím si však, že je správne, aby mal roky vytvorené dobre platené miesto len za zásluhy z minulosti,“ dodal na záver Mikulec.

Vyjadrenie bývalého ministra Kaliňáka zverejnil na sociálnej sieti jeho synovec Erik, ktorý je momentálne podpredsedom strany Smer-SD.

Robert Kaliňák
Vyjadrenie bývalého ministra vnútra Roberta Kaliňáka k prepusteniu Dominika Dána. Foto: www.facebook.com.
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Robert KaliňákRoman Mikulec
Firmy a inštitúcie MV Ministerstvo vnútra SR