Miliardári chcú rozdať polovicu svojho majetku

Bill Gates
Foto: SITA/AP

NEW YORK 5. augusta (WEBNOVINY) – Americkí miliardári spustili v stredu jednu z najväčších charitatívnych iniciatív, keď prisľúbili, že plánujú až polovicu svojho majetku venovať na dobročinné účely. Akciu vedú dvaja najbohatší Američania – zakladateľ softvérovej firmy Microsoft Bill Gates a investor Warren Buffett. Na zbierke sa aktuálne plánuje zúčastniť až 38 amerických miliardárov vrátane newyorského starostu Michaela Bloomberga a zakladateľa spravodajskej stanice CNN Teda Turnera.

Cieľom akcie s názvom Záväzok dávať je presvedčiť miliardárov v celej krajine, aby sa vzdali viac ako polovice svojho majetku v prospech charity. „Záväzok je morálny, nejde o legálny prísľub,“ uviedli organizátori zbierky. „Práve sme s tým začali, ale už teraz máme obrovskú odozvu,“ uviedol jeden z prvých signatárov Buffett.

S prípravami kampane začali ešte v júni a podľa jej organizátorov už viacerí miliardári prisľúbili venovať na charitu dokonca vyššiu sumu ako je požadovaných 50 percent ich majetku. Buffett spoločne s Gatesom a jeho manželkou Melindou odvtedy absolvovali viacero posedení s potenciálnymi signatármi akcie.

SITA/AFP

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Bill Gates
Firmy a inštitúcie Microsoft