Milinkovič: Rimania na nás vybehnú od prvej sekundy

Marko Milinkovič
Sprava: Fabio Simplicio z AS Rím, Marko Milinkovič zo Slovana a Federico Viviani. Foto: SITA/Marián Peiger

BRATISLAVA 24. augusta (WEBNOVINY) – Jediným hráčom v súčasnom kádri úradujúceho slovenského futbalového majstra ŠK Slovan Bratislava, ktorý v minulosti na vlastnej koži zistil, čo dokážu hviezdy v dresoch AS Rím v domácom prostredí, je 23-ročný srbský legionár Marko Milinkovič.

Rodák z Belehradu a bývalý hráč MFK Košice sa na Olympijskom štadióne v Ríme predstavil pred dvoma rokmi v odvetnom zápase play-off Európskej ligy UEFA (7:1). Aj keď Košičania v prvom zápase play-off EL UEFA remizovali doma s AS Rím 3:3, neuveriteľný útočný uragán vo „večnom meste“ ich totálne zničil a východniari mohli byť radi, že nedostali od Rimanov povestnú desiatku.

„Samozrejme, že si na to veľmi dobre pamätám. Domáci na nás vybehli od prvej sekundy. V druhej minúte nám dali prvý gól a v 18. minúte bolo už 5:0 pre nich. Potom už ťažko môžete so zápasom niečo urobiť. Už sa iba zbožne modlíte, aby bol koniec,“ reagoval Marko Milinkovič na otázky novinárov, ktorí mu v stredu na bratislavskom Letisku M. R. Štefánika pripomínali zlú rímsku skúsenosť spred dvoch rokov ako na bežiacom páse.

„Slovan má výhodu v tom, že má náskok 1:0 z prvého zápasu. Ak sa nám podarí udržať povedzme stav 0:0 v celom prvom polčase, domáci znervóznejú a nebudú si už takí istí svojou útočnou hrou. Ak by sme im dali gól, bolo by to veľmi zložité aj pre nich. Namiesto potlesku by nasledoval piskot a hralo by sa im horšie ako proti Košiciam pred dvoma rokmi. Bojovným výkonom máme šancu prekvapiť Rimanov,“ tvrdil šikovný legionár z Balkánu.

„V Ríme musíme všetci hrať zodpovedne dozadu a bojovať o každú loptu. Čím dlhšie ich udržíme ďalej od našej bránky, tým lepšie pre nás,“ našiel člen širšieho kádra srbskej reprezentácie recept na pyšných Rimanov, ktorí mu od spomínaného výprasku 7:1 ležia v žalúdku.

Podobný krutý priebeh odvetného duelu EL UEFA by teraz so Slovanom zažiť nechcel.

„Slovan má kvalitné mužstvo, hrá v ňom viac dobrých hráčov, ako bolo pred dvoma rokmi v Košiciach. Ak od prvej minúty budeme hrať tímovo, ak potiahneme spolu ako jeden kolektív, máme šancu niečo v Ríme uhrať. Bude to síce mimoriadne náročné, ale šanca na postup stále je.

Ich lavička náhradníkov na Pasienkoch bola mimoriadne drahá. Veď sedeli na nej Francesco Totti, Marco Borriello, Gabriel Heinze. Ale to sú typickí Taliani. Vždy mali tendenciu súpera podceňovať a aj proti nám postavili kombinované mužstvo a ich najväčšie hviezdy zostali na lavičke. V Ríme to už tak nebude.

Tam budú v základnej zostave hrať najväčšie hviezdy a domáci sa budú chcieť čo najskôr zbaviť jednogólového manka. Ak by sa nám podarilo ubrániť sa pred ich veľkou ofenzívnou silou, mali by sme šancu na úspech. Inak nie,“ dodal Marko Milinkovič.