Milióny diktátorov Egypta a Tuniska zmrazia ešte na tri roky

Mubaraka prepustili z väzenia, Egypt sa búri
Štvrtok bol symbolickým víťazstvom pre starý, armádou dominovaný poriadok, keďže bývalého autokratického prezidenta Husního Mubaraka súd prepustil z väzenia, zatiaľ čo jeho demokraticky zvoleného nástupcu Mursího stále zadržiavajú. Foto: SITA/AP

ŽENEVA 18. decembra (WEBNOVINY) — Švajčiarska vláda sa rozhodla, že ponechá egyptské a tuniské účty v hodnote 760 miliónov švajčiarskych frankov (624 miliónov eur) zmrazené ešte ďalšie tri roky.

Švajčiarska sedemčlenná federálna rada, ktorá zahŕňa prezidenta a ministrov, uviedla, že rozhodnutie sa týka účtov so 700 miliónmi, ktoré patria bývalému egyptskému prezidentovi Husnímu Mubarakovi a jeho spojencom, ako aj 60 miliónov frankov spájaných s bývalým autokratickým vládcom Tuniska Zajna al-Abidína bin Alího.

Rada vo svojom stredajšom stanovisku uviedla, že „cieľom tohto predĺženia je poskytnúť viac času vyšetrovateľom v Tunisku a Egypte, aby zistili pôvod týchto prostriedkov“. Švajčiarska vláda zároveň predĺžením zmrazenia prihliada na politický prechod v oboch krajinách, dodáva rada.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom