Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Foto 2.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Vyše 8,3 milióna eur prispel Volkswagen Slovakia zamestnancom na zmluvnú dopravu a ubytovanie. Foto: Volkswagen Slovakia

Milióny eur na sociálny program a zdravotnú starostlivosť vynaložil Volkswagen Slovakia aj v roku 2018

BRATISLAVA 14. decembra 2018 (WBN/PR)

  • Spoločnosť prispieva zamestnancom na zmluvnú autobusovú dopravu, ubytovanie či doplnkové dôchodkové sporenie
  • Tisícky preventívnych a periodických lekárskych prehliadok

Volkswagen Slovakia sa stará nielen o to, aby zabezpečil zamestnancom najvyššie platy v rámci automobilového priemyslu na Slovensku. Spoločnosť aj v roku 2018 vynaložila milióny eur na sociálny program a zdravotnú starostlivosť. Priemerný mesačný príjem v najväčšej firme Slovenska za rok 2017 bol 1 854 eur bez zarátania manažmentu. Na aktuálne obsadzované pozície výrobný pracovník pre montážlakovňu ponúka spoločnosť plat od 1 050 eur mesačne a nástupný bonus 500 eur.
Vyše 8,3 milióna eur prispel Volkswagen Slovakia zamestnancom na zmluvnú dopravu a ubytovanie.

„Aj bohatou ponukou benefitov a širokým spektrom zamestnaneckých výhod prispievame k spokojnosti našich spolupracovníkov. V atraktívnom sociálnom programe si každý z nich nájde to svoje,“ uviedol vedúci oddelenia Personálnej starostlivosti Juraj Kiripolský.

Spoločnosť v období január – október 2018 prispela spolupracovníkom na zmluvnú autobusovú dopravu a ubytovanie čiastkou 8 340 000 eur. Zamestnanci majú nárok na príspevok zamestnávateľa do III. piliera. Na doplnkové dôchodkové sporenie im Volkswagen Slovakia v rovnakom období prispel sumou 3 808 000 eur.  Firma poskytuje spolupracovníkom tiež bezúročné pôžičky až do výšky 20 000 eur, túto možnosť využilo 330    z nich v celkovej výške 1 650 000 eur. Na rekreácie na Slovensku, v zahraničí, na rehabilitačné pobyty a detské tábory prispela spoločnosť sumou 900 000 eur, a to celkovo 3 250 zamestnancom.

Volkswagen Slovakia v rámci nadštandardnej zdravotnej starostlivosti, ktorá je poskytovaná v dvoch zdravotných strediskách prislúchajúcich k bratislavskému závodu, zabezpečil v mesiacoch január – október 3 660 preventívnych lekárskych prehliadok, 9 607 periodických lekárskych prehliadok, z nich 2 046 tzv. Check up-ov. Ide o komplexné preventívne lekárske vyšetrenie zahŕňajúce širšie laboratórne vyšetrenia krvi, funkčné vyšetrenie pľúc, zraku a sluchu, rehabilitačné vyšetrenie, elektrokardiogram a po 40. roku života i preventívne vyšetrenie prítomnosti krvi v stolici.
Na predrehabilitačnom vyšetrení v rámci preventívnej rehabilitačnej starostlivosti sa od januára do októbra 2018 zúčastnilo 346 zamestnancov a v tom istom období bolo vykonaných 1 246 blokov procedúr. V roku 2018 bolo na pobyte v kúpeľnom zariadení v Piešťanoch alebo vo Vysokých Tatrách celkovo 56 kolegov.

„Vo Volkswagen Slovakia kladieme veľký dôraz na starostlivosť o zamestnancov, ktorú im v mnohých prípadoch poskytujeme v nadštandardnom rozsahu. Za aktivity, ktorými aktívne podporujeme zdravie a zdravý životný štýl našich kolegýň a kolegov, sme získali ocenenie Zdravá firma roka,“ pripomenula Dagmar Wittgrúberová, vedúca Manažmentu zdravia Volkswagen Slovakia.

Odporúčané články

Vo Volkswagene Slovakia sa začalo kolektívne vyjednávanie, odborári prezradili svoje priority V bratislavskom závode Volkswagen vyrobili miliónty Touareg

Neprehliadnite

Peter Sagan má na Amstel Gold Race dobré šance, jeho forma ide hore Sloboda médií na Slovensku si pohoršila, reportéri hodnotia útoky Fica aj prítomnosť oligarchov Facebook vraj „nechtiac“ importoval emailové kontakty viac ako milióna užívateľov bez ich súhlasu Veľkonočné sviatky zatvoria väčšinu obchodov. Ktoré prevádzky budú otvorené? Foto: Banská Bystrica zažila bujaré oslavy majstrovského hetriku Foto: Smejúci sa moslimovia pred katedrálou Notre Dame počas požiaru bol hoax Slováci budú mať hlbšie do peňaženky, ceny chleba a pečiva sa zvýšia Smer-SD klesol pod 20 percent, Sulíkovci vypadli z prvej trojky a Most-Híd by nebol v parlamente

Témy

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Z kategórie Aktuálne správy

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.