Minister Matovič si v parlamente vymieňal invektívy s Blahom zo Smeru (video)

Igor Matovič
Vystúpenie ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO) počas mimoriadnej schôdze k odvolávaniu šéfa rezortu vnútra Romana Mikulca (OĽaNO). Bratislava, 15. jún 2021. Reprofoto: www.facebook.com.

Minister financií Igor Matovič (OĽaNO) vo svojom vystúpení počas mimoriadnej schôdze v parlamente povedal, že neexistuje zásadnejší prísľub, ktorý desať rokov v politike dával ľuďom, ako ten, že keď sa ujmú moci, rozviažu orgánom činným v trestnom konaní ruky, aby tu zákon platil pre každého rovnako.

„Stojím si za tým, že tento prísľub som splnil ako predseda vlády,“ zdôraznil. Poukázal na to, že vo väzbe skončili dvaja policajní prezidenti či špeciálny prokurátor alebo štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti. Je rád, že vláda Eduarda Hegera (OĽaNO) bude pokračovať v boji za očistu štátu od mafie. Počas svojho vystúpenia si vymieňal s poslancom Ľubošom Blahom (Smer-SD) invektívy.

Mimoriadnu schôdzu k odvolávaniu ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO) z funkcie ministra vnútra iniciovala strana Smer-SD. V odôvodnení návrhu opoziční poslanci uvádzajú, že medializované udalosti potvrdzujú, že minister vnútra nezvláda riadenie tohto rezortu.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eduard HegerIgor MatovičĽuboš Blaha
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSMER-SD