Minister vnútra Drucker podáva trestné oznámenie na Matoviča, odmieta fabulácie o prepojeniach

MATOVIČ
Líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič. Foto: SITA/Peter Maďar

BRATISLAVA 12. apríla (WebNoviny.sk) – Minister vnútra Tomáš Drucker podáva trestné oznámenie na Igora Matoviča. Tvrdí, že odmieta „vykonštruované fabulácie o prepojeniach každého s každým, ktoré už tri dni produkuje Igor Matovič“.

Kúpa polovičnej časti kondomínia

Minister sa vyjadril, že o kúpe polovičnej časti kondomínia v meste Sarasota na Floride s médiami korektne a otvorene komunikoval. Tvrdí, že zverejnil detaily a podrobnosti s tým súvisiace.

„Tomáš Drucker si uvedomuje, že ako verejne činná osoba musí znášať útoky politických oponentov v rámci politického súboja. Na druhej strane je Tomáš Drucker aj otcom a manželom a preto tento súboj musí mať svoje hranice,“ píše sa v stanovisku, ktoré agentúre SITA poskytol tlačový odbor ministerstva vnútra.

Drucker skončil v nemocnici

Ministra Druckera akútne hospitalizovali pre náhle zhoršenie jeho dlhoročných chronických ťažkostí s poškodenou krčnou platničkou. Tie sa ani dnes po absolvovaní intravenóznej liečby nezlepšili a minister ostáva hospitalizovaný na 2. neurologickej klinike Lekárskej fakulty Univerzitnej nemocnice Bratislava.

Igor Matovič reagoval na Druckerovu hospitalizáciu vyhlásením, že odkladá tlačové besedy, súvisiace so zverejnením ďalších dôkazov o podnikaní rodiny Druckerových. „Pánovi ministrovi prajeme skoré uzdravenie,“ uvádza sa v stanovisku hnutia OĽANO, ktoré agentúre SITA poskytol Matúš Bystriansky z komunikácie s médiami OĽANO.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor MatovičTomáš Drucker
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti