Ministra Korčoka zaujíma názor Slovákov na EÚ a myslí si, že je najvyšší čas pýtať sa

VLÁDA: O budúcnosti Európy
Minister zahraničných vecí SR Ivan Korčok počas tlačovej besedy troch najvyšších ústavných činiteľov SR o budúcnosti Európy v hradnej záhrade. Bratislava, 9. máj 2021. Foto: SITA/Alexandra Čunderlíková

Je najvyšší čas, aby sa začala celoeurópska diskusia a pýtali sme sa občanov, čo si o Európskej únii (EÚ) myslia. Povedal to minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok (nom. SaS) na stretnutí troch najvyšších ústavných činiteľov pri príležitosti Dňa Európy. Šéf rezortu diplomacie pripomenul, že sa tiež dnes otvára Konferencia o budúcnosti Európy.

„Od roku 2016 bolo viacero pokusov hľadať odpovede na budúcnosť Európskej únie. Ale táto diskusia bola najmä o tom, že politici hovorili ľudom, ako má vyzerať Európska únia. Dnes to má byť o tom, že politici majú načúvať občanom. Preto Konferencia o budúcnosti EÚ vytvára platformu na európsku a domácu debatu,“ skonštatoval Korčok.

Minister zahraničných vecí zdôraznil, že ich cieľom nie je „urobiť ódu na dokonalosť EÚ“.

„Všetci vieme, že Európska únia nie je bez chýb, nie je dokonalá. Preto vítame každý názor, každý kritický názor. Ja osobitne sa zaujímam o názor mladej generácie,“ dodal Kočok s tým, že konferencia nemá byť platformou pre demagógov, ktorí európsky projekt osočujú bez toho, aby ponúkli konkrétne argumenty a riešenia. Na záver Kočok poďakoval najvyšším ústavným činiteľom, že svojou prítomnosťou upriamujú pozornosť na konferenciu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ivan Korčok
Firmy a inštitúcie Európska úniaMZVEZ Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR