Miroslav Matiaško v stíhačke za stupňom víťazov

OBERHOF 23. septembra (WEBNOVINY) – Slovenský reprezentant v biatlone Miroslav Matiaško obsadil v stíhacích pretekoch mužov na 6 km na majstrovstvách sveta v letnom biatlone v nemeckom Oberhofe štvrtú priečku. Po utorkovom šprinte vybiehal na trať z tretej pozície, ale toto postavenie si napriek najlepšie absolvovanej streľbe spomedzi všetkých 56 štartujúcich (iba 2 trestné okruhy) nedokázal udržať. Za svojimi súpermi, ktorí mali podstatne vychýlenejšiu mušku, zaostával bežecky. Titul svetového šampióna si vybojoval Uzbek Ruslan Nasirov, ktorý bol v utorok v rýchlostných pretekoch druhý. Na striebornej priečke ho vystriedal zlatý zo šprintu Rus Alexej Katrenko, bronz si vybojoval jeho krajan Alexander Kačanovskij.

Z kvarteta Slovákov si výrazne zlepšil svoje postavenie Matej Kazár, ktorý sa vo výsledkovej listine posunul z 20. na 12. priečku. Marek Matiaško obsadil 14. miesto, Radovana Cienika klasifikovali na 34. pozícii.

Výsledky – stíhacie preteky mužov na 6 km: 1. Ruslan Nasirov (Uzb.) 23:38,7 min (8 trestných okruhov), 2. Alexej Katrenko +12,7 s (9), 3. Alexander Kačanovskij (obaja Rus.) +19,2 (7), 4. Miroslav Matiaško +30,9 (2), … 12. Matej Kazár +1:38,6 (5), 14. Marek Matiaško +1:46,4 (6), 34. Radovan Cienik (všetci SR) +4:24,1 (7)

V stíhačke juniorov zo Slovákov najvyššie Hasilla

Z dvojice Slovákov v 39-člennom štartovom poli v stíhacích pretekoch juniorov na 6 km na majstrovstvách sveta v letnom biatlone v nemeckom Oberhofe bol lepší Tomáš Hasilla. Ten sa dokázal v porovnaní s utorkovými rýchlostnými pretekmi posunúť o desať priečok z 30. na 20. miesto. Peter Kazár poskočil iba o jedinú pozíciu, keď dobehol do cieľa dvadsiaty šiesty. Titul majstra sveta si vybojoval bronzový z utorkového šprintu Anuzar Junusov z Uzbekistanu.

Výsledky – stíhacie preteky juniorov na 6 km: 1. Anuzar Junusov (Uzb.) 23:35,5 min (6 trestných okruhov), 2. Ivan Kriukov (Rus.) +12,7 (2), 3. Lukáš Krištejn (ČR) +52,0 (2), … 20. Tomáš Hasilla +4:13,7 (9), 26. Peter Kazár (obaja SR) +5:08,0 (7)