Missky si skúšali šaty, ktoré si zoberú na svetové súťaže

Dievčatá si skúšali šaty na finále Miss World a In
Zľava: Prvá vicemiss Slovensko Dušana Lukáčová, módny návrhár Lukáš Kimlička a Miss Slovensko 2011 Michaela Ňurciková počas oficiálnej skúšky šiat na svetovú súťaž Miss International. Bratislava, 11. október 2011. Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 11. októbra (WEBNOVINY) – Miss Slovensko 2011 Michaela Ňurciková a prvá vicemiss Slovensko Dušana Lukáčová si v utorok po prvý raz vyskúšali šaty, ktoré si oblečú na blížiacich sa svetových finále súťaží krásy.

Prvá menovaná bude rodnú krajinu reprezentovať v Londýne na Miss World, tá druhá v čínskom Chengdu na Miss International.

Zaujímavosťou je fakt, že obe finále sa budú konať v rovnaký deň – v nedeľu 6. novembra a obe súťažiace do dejiska súťaže vycestujú v ten istý deň – v stredu 19. októbra.

„Pôjdem tam sama. Budem odkázaná sama na seba, no určite spoznám niekoľko nových ľudí a teším sa na tie zážitky,“ povedala v rozhovore pre agentúru SITA Michaela Ňurciková. Sama do Číny vycestuje i Dušana Lukáčová.

„Nikdy som tam predtým nebola, no veľmi sa teším, že túto krajinu spoznám. Budeme tam mať aj voľný čas, a tak budeme chodiť po pamiatkach a rezerváciách,“ povedala na margo cesty do Číny prvá vicemiss, ktorá poznamenala, že čínštine sa síce nevenuje, no snaží sa ešte zdokonaliť v angličtine. Na Slovensko sa dievčatá vrátia 7. novembra, no v prípade výhry sa ich pobyt predĺži minimálne o ďalší týždeň.

Večerné spoločenské šaty zhotovila Jana Pištejová

Obidvom dievčatám pripravili veľké večerné róby návrhári Lukáš Kimlička, Jana Pištejová a Róbert Bartolen. Hlavné večerné spoločenské šaty, ktoré si Miss Slovensko 2011 oblečie na pompézne finále Miss World, zhotovila slovenská módna dizajnérka Jana Pištejová.

Tá okrem toho vybavila do sveta aj vicemiss Dušanu Lukáčovú, ktorá jej garderóbu uvedie počas finále Miss International.

Dievčatá si skúšali šaty na finále Miss World a In
Foto: SITA/Diana Černáková

Počas fashion večera na Miss World, spojeného s voľbou titulu Top Model, uvedie Ňurciková šaty od Lukáša Kimličku a na charitatívnych banketoch obidve dievčatá zažiaria v róbach od Róberta Bartolena.

Dievčatá si vo svojej batožine okrem slovenského kroja, oficiálnych, reprezentačných darov či vlastnej garderóby ponesú zhruba dvadsať večerných a kokteilových šiat, niekoľko párov topánok, plaviek a nádherné kúsky exkluzívnych šperkov.

„Pomaly si balím veci, chystáme sa. Hlavne sa teraz snažím plávať a trénujem. Šaty už v podstate mám skompletizované, zostáva mi už len doplniť nejaké šperky a zopár drobností. Šaty som dnes videla prvýkrát, ale musím povedať, že mi sadli a veľmi sa mi páčia,“ uviedla Michaela Ňurciková.

Program dievčat na Slovensku počas najbližších dní priblížila Dušana Lukáčová.

„Dnes máme to skúšanie šiat, v piatok máme ešte jednu prehliadku a v sobotu rozlúčkovú párty. Do odletu chcem ešte dodržiavať istú životosprávu tiež sa psychicky pripravovať, aby som nebola v nejakom strese. Nervozita už nastúpila, no dúfam, že nevykvitne do nejakých obrovských rozmerov,“ uviedla pár dní pred odletom Dušana Lukáčová.

Miss Slovensko 2011 Michaela Ňurciková si skúšala šaty na finále Miss World

Prvá vicemiss Slovensko 2011 Dušana Lukáčová si skúšala šaty na finále Miss International

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dušana LukáčováJana PištejováLukáš KimličkaMichaela Ňurciková