Mladí slovenskí futbalisti remizovali v Senci so Škótskom

Slovensko - Škótsko
Ivan Schranz (uprostred) zo Slovenska a Craig Slater (vpravo) a Jack Ryan zo Škótska v zápase 3. skupiny kvalifikácie o postup do baráže o účasť na ME 2015 hráčov do 21 rokov Slovensko - Škótsko. Senec, 4. september 2014. Foto: SITA/Ján Slovák

SENEC 4. septembra (SWEBNOVINY) – Futbalisti slovenskej reprezentácie do 21 rokov remizovali 1:1 (0:0) so škótskymi rovesníkmi vo štvrtkovom stretnutí v Senci v rámci kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2015 hráčov tejto vekovej kategórie do Česka.

Zverenci Ivana Galáda si skomplikovali cestu do baráže, keď sa mohli v tabuľke 3. skupiny bodovo dotiahnuť na vedúcich Holanďanov, ktorí nečakane vo štvrtok doma prehrali s Gruzíncami 0:1. Pri Slnečných jazerách zachránil aspoň bod pre domácich v záverečnej minúte riadneho hracieho času stredopoliar Legie Varšava Ondrej Duda. Na budúcoročnom kontinentálnom šampionáte má istý štart len domáci usporiadateľ.

Obrazom: Súboj slovenských futbalistov so Škótskom

Zvyšných sedem účastníkov vzíde z baráže. Do play-off postúpia víťazi desiatich kvalifikačných skupín a najlepšie štyri mužstvá z druhých miest. Mladí Slováci uzavrú účinkovanie v skupinovej fáze tejto kvalifikcáie pondelkovým súbojom v Tilburgu proti „oranjes“ o konečné prvé miesto.

Výsledok – štvrtok – 3. skupina:
Slovensko „21“ – Škótsko „21“ 1:1 (0:0)

Góly: 90. Duda – 67. R. Fraser, ŽK: 50. R. Stewart (Škótsko), rozhodoval: Žabčenko (37. Lysenčuk) /obaja Ukr./, 1263 divákov

Slovensko: Rusov – Pauschek, Hudák, Niňaj, Teixeira (73. T. Malec) – Hrošovský, Lásik (83. Lobotka) – A. Rusnák (66. K. Mészáros), Duda, Schranz – Zreľák

Škótsko: Archer – J. Ryan, McGhee, Findlay, C. Robertson (26. Hendrie) – MacLeod – R. Fraser (82. McKenzie), Slater, McGinn, R. Stewart (88. M. Fraser) – S. May

I. polčas

Na konci 6. min pohrozil strelou tesne nad Duda. Kombinačne hrajúci domáci mali v úvodnej štvrťhodine miernu prevahu, ale s výnimkou nebezpečného centra Dudu si neutvorili žiadnu ďalšiu šancu. V 16. min priamy kop Hrošovského bez problémov lapil Archer.

Hostia vystrčili rožky v 22. min, keď rýchly brejk po rohu Slovákov zastavil až vo vlastnom pokutovom území Lásik. Po polhodine hry najlepší muž na ihrisku Duda neuspel technickou strelou z hranice šestnástky, jeho pokus vyrazil škótsky gólman. Päť minút pred koncom prvého polčasu hlavičku Niňaja po rohu zneškodnil spoľahlivý Archer. Prvú časť uzavrela neúspešná realizácia tutovky v podaní Hrošovského.

II. polčas

Aj úvod druhého polčasu patril „galádovcom“ – po rohu Dudu prudko no nepresne vystrelil Rusnák. V 59. min domáci ukázali krásnu akciu s centrom Zreľáka a zakončením Schranza, volej útočníka Spartaka Trnava skončil len tesne vedľa. O štyri minúty pekný signál Dudu s Hrošovským z priameho kopu sa skončil nepresnou technickou strelou druhého spomenutého. Z ničoho-nič však udreli hostia.

Na loptu za obrannú líniu si nabehol Fraser, obehol aj Rusova a do prázdnej bránky pohodlne skóroval – 0:1. Už o pár sekúnd takmer vyrovnal Zreľák. Desať minút pred koncom riadneho hracieho času sa domáci nadýchli k veľkému tlaku, ale strely Mészárosa, Dudu ani Lásik. O chvíľu tutovku Dudu zneškodnil vynikajúci Archer. Najlepší hráč na ihrisku Duda sa dočkal v záverečnej minúte, keď vyrovnal na konečných 1:1.