Mladí slovenskí hokejbalisti na úvod šampionátu bodovali

Mladí slovenskí hokejbalisti na šampionáte bodovali
Hráč Slovenska Richard Mráz (uprostred) a brankár Švajčiarska Adrien Mottiez (vľavo) počas hokejbalového zápasu medzi Slovensko U20 a Švajčiarsko U20 na Majstrovstvách sveta v hokejbale 2014. Bratislava, 24. jún 2014. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 24. júna (WEBNOVINY) – Slovenská hokejbalová reprezentácia do 20 rokov v utorok dosiahla na svetovom šampionáte v Bratislave remízu s Kanadou 2:2 a vysoký triumf nad Švajčiarskom 10:1.

Obrazom: Mladí slovenskí hokejbalisti na šampionáte bodovali

Slováci predpoludním viedli nad Kanadou v 24. min po góloch Daniela Okuliara a Miloslava Ceba už 2:0, zámorský tím však v druhej polovici súboja dokázal vyrovnať. Večer tím SR „20“ nedal šancu rovesníkom zo Švajčiarska, keď už po I. tretine viedol 5:0.

Vstup do turnaja MS vyšiel slovenskému tímu do 18 rokov, ktorý si poradil s výberom USA 3:1. Slováci položili základ úspechu už v prvej tretine, Američania sa snažili, napriek zníženiu už nedokázali vyrovnať.

Hráči do 16 rokov si popoludní poradili s tímom z Česka 3:1.

Výsledky – MS v hokejbale juniorov v Bratislave:

UTOROK

Do 20 rokov:

Kanada – Slovensko 2:2 (0:1, 1:1, 1:0)

Góly SR: 12. D. Okuliar (R. Mráz), 24. Cebo (A. Lipovský, Kromka)

Slovensko – Švajčiarsko 10:1 (5:0, 4:1, 1:0)

Góly SR: 6. R. Mráz (Tarabík), 9. R. Varga (Cebo, Paulík), 11. Fečunda (Drozd), 11. R. Mráz (Okuliar), 12. A. Lipovský, 18. Drozd (Fečunda), 20. A. Lipovský (Paulík), 24. A. Lipovský (Paulík, Cebo), 29. Tarabík (A. Lipovský, Cebo), 41. Tarabík (Hirkala)

Česko – USA 2:4 (0:1, 0:3, 2:0)

Kanada – Poľsko 10:1 (3:0, 4:1, 3:0)

USA – Veľká Británia 13:0 (2:0, 9:0, 2:0)