Mladí slovenskí hokejisti podľahli Rusom, skončili poslední

Mladí slovenskí hokejisti prehrali so Švajčiarskom 1:3
Peter Valent zo Slovenska (v strede) a Yanik Burrenk zo Švajčiarska (vľavo) v hokejovom zápase Memoriál Ivana Hlinku výberov do 18 rokov medzi Slovensko - Švajčiarsko. Piešťany, 12. august 2014. Foto: SITA/Martin Havran

PIEŠŤANY/BŘECLAV 15. augusta (WEBNOVINY) – Českí hokejoví reprezentanti do 18 rokov využili domáce prostredie v Břeclave a postúpili do finále medzinárodného podujatia – Memoriálu Ivana Hlinku, keď v piatkovom semifinále zdolali švédskych rovesníkov najtesnejšie 4:3. Vo finále vyzvú Kanaďanov, ktorí rozstrieľali v zámorskom derby Spojené štáty americké 11:5.

Slovenskí mladíci prehrali aj vo svojom záverečnom štvrtom vystúpení, keď v piatkovom zápase o konečné siedme miesto podľahli ruským rovesníkom v Piešťanoch 2:5, hoci po dvoch tretinách prehrávali len 2:3. Zo zverencov trénera Antona Bartánusa skórovali Radovan Bondra a Michal Roman. Pre reprezentantov „zbornej“ to bol prvý úspech na turnaji.

„Chlapcom ťažko vidieť do hláv. V tomto zápase sme úplne ‚odišli‘. Aj keď sme predchádzajúce tri duely prehrali, aspoň sme bojovali a vzdorovali. Proti Rusku sme hrali bez srdca. Musíme sa naučiť hrať celých šesťdesiat minút a hlavne víťaziť,“ cituje hockeyslovakia.sk slová Antona Bartánusa.

Výsledky piatkových stretnutí na Memoriáli Ivana Hlinku 2014 hokejových reprezentácií chlapcov do 18 rokov:
PIEŠŤANY

semifinále:

Kanada – USA 11:5 (3:1, 5:2, 3:2)

o 7. miesto:

Slovensko – Rusko 2:5 (1:2, 1:1, 0:2)

Góly: 12. R. Bondra (P. Horváth), 10. M. Roman (M. Hecl) – 5. Kaprizov (Jemec, Bannikov), 19. Jemec (Karnauchov, Žukenov), 28. Kaprizov (Žukenov), 49. Ivaňuženkov (Biakin, Bočkarov), 53. Biakin (Bočkarov, Karnauchov)