Mladí slovenskí hokejisti prehrali s Fínskom

Slovensko "20" - Fínsko "20" 1:4
Sprava: Filip Mančák hráč Slovenska, Paukku Jesse hráč Fínska a brankár Karel Němec počas zápasu na Turnaji štyroch krajín hráčov do 20 rokov medzi Slovenskom a Fínskom. Trnava, 11. apríl 2013. Foto: SITA/Ivan Kopčáni

TRNAVA 11. apríla (WEBNOVINY) – Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov prehrali vo svojom prvom vystúpení v rámci Turnaja štyroch krajín v Trnave s fínskymi vrstovníkmi 1:4.

Zverenci Ernesta Bokroša sa v 29. min štvrtkového duelu síce zásluhou Stanislava Horanského ujali vedenia 1:0, ale severania ešte v prostrednej časti hry vyrovnali a v záverečnej tretine troma gólmi rozhodli o svojom víťazstve. Mladí Slováci nastúpia v ďalšom zápase v piatok od 17.00 proti Čechom.

„Dve tretiny stretnutia boli z našej strany dobré. Dali sme vedúci gól a aj za stavu 1:1 bola hra vyrovnaná. Postupne mladí Fíni pridávali na obrátkach, dokázali si udržať puk na hokejkách, naopak, my sme urobili pár chýb, ktoré súper potrestal. Fíni boli o čosi lepším tímom, zápasu by možno sedel výsledok 1:2. Z môjho pohľadu je možno trochu krutý, a to hovorím napriek faktu, že nás súperi v závere výrazne prestrieľali (posledná tretiny 23:8 – pozn.). Napriek prehre nemôžem chlapcom veľa vyčítať – v kádri máme dvanásť nových hráčov, viacerí z nich len zbierajú medzinárodné skúsenosti,“ povedal pre web SZĽH tréner SR „20“ Ernest Bokroš.

Obrazom: Štvrtkový zápas medzi Slovenskom a Fínskom

Hráči Slovenska pred zápasom na Turnaji štyroch krajín hráčov do 20 rokov medzi Slovenskom a Fínskom. Trnava, 11. apríl 2013. Foto: SITA/Ivan Kopčáni

Hráči Fínska pred zápasom na Turnaji štyroch krajín hráčov do 20 rokov medzi Slovenskom a Fínskom. Trnava, 11. apríl 2013. Foto: SITA/Ivan Kopčáni
Zľava: Rudolf Janovčík hráč Slovenska a Teräváinen Teuvo hráč Fínska v súboji o puk počas zápasu na Turnaji štyroch krajín hráčov do 20 rokov medzi Slovenskom a Fínskom. Trnava, 11. apríl 2013. Foto: SITA/Ivan Kopčáni
Sprava hore: Tréner Slovenska Ernest Bokroš a dole Patrik Palovič hráč Slovenska počas zápasu na Turnaji štyroch krajín hráčov do 20 rokov medzi Slovenskom a Fínskom. Trnava, 11. apríl 2013. Foto: SITA/Ivan Kopčáni
Sprava: Michal Valjent hráč Slovenska a Paukku Jesse hráč Fínska a brankár Karel Němec počas zápasu na Turnaji štyroch krajín hráčov do 20 rokov medzi Slovenskom a Fínskom. Trnava, 11. apríl 2013. Foto: SITA/Ivan Kopčáni

.

Výsledky – štvrtok – Turnaj štyroch krajín hokejistov do 20 rokov v Trnave (11.- 13. apríla):

Slovensko „20“ – Fínsko „20“ 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)

Góly: 21. S. Horanský (Kolena, Hrehorčák) – 38. Mäenalanen (Leskinen, Teräväinen), 47. Friman (Nikko, Nättinen), 52. Nikko (Nättinen, Friman), 56. Westermarck (Parikka, Nättinen)

Vylúčení: 5:4, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, D. Konc – Šefčík, Stano, 384 divákov

Rusko „20“ – Česko „20“ 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Góly: 32. Ľubuškin, 51. Jakimov, 52. Busarov – 44. Tomeček